Güncel
Giriş Tarihi : 06-04-2022 13:11   Güncelleme : 07-04-2022 11:17

UYARIYORUZ! DERHAL MÜDAHALE EDİN…

İlçemiz Bilim, Kültür ve Spor merkezi olarak Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğüne kiralanan HGM tesisini bilmeyenimiz yoktur.

UYARIYORUZ! DERHAL MÜDAHALE EDİN…

ÇOCUK BU DURDAN YOKTAN ANLAMAZ

Yazın gelmesini fırsat bilen ebeveynlerin Pandemi kurallarından evlerinde hapis kalmalarının hırsını alırcasına çocukları ile birlikte kendilerini dışarı atılar. Kimi  ailelerin maddi imkanları HGM oyun tesislerinde oynama imkanı varken bir kısım ailelelrde geçim sıkıntısı dolayısı ile çocuklarını HGM’de çocuk oyun parkında ücretli olarak yararlanamıyorlar. Çocuk bu durdan anlamaz, yoktan anlamaz.

ANNELERİN SEVİNCİ ÜZÜNTÜYE DÖNÜŞMESİN

Ne yapsın annesi, ninesi?  Kah önünde kah arkasında yürüterek Uludere kenarında  önceki belediye yönetimince yapılan spor alanlarında mola vererek  çocuklarının eğlenmelerini seyrediyorlar.

AYDINLATMA DİREĞİNDEKİ TEHLİKE GELİYORUM DİYOR

Dikkatinizi çekmek istediğim hususta şu. Bu anne babalar ve çocuklar hava ya da kara taşıtı ile gitmiyor, dere kenarındaki tartan pist üzerinden yürüyerek gidiyorlar.  Bölgede çok sayıda  ışıklandırma, aydınlatma direkleri var. Bunlardan bir tanesi arıza yapmış olmalı ki sökülmüş vaziyette ancak elektrik kabloları açıkta!!! Üzeri bantla kapatılmış!!!

YA YAPIN YADA TEHLİKE ARZETMEYECEK DERECEDE KAPATIN

Dedik ya çocuk bu, ne yapacağı belli olmaz. Gider kurcalar. Peki enerji yüklü bir kabloya temas ettiğinde!!! İşte facianın başlangıcı.