Güncel
Giriş Tarihi : 25-03-2022 16:33   Güncelleme : 26-03-2022 07:17

21-26 MART ORMAN HAFTASI ETKİNLİĞİ

Hendek Orman İşletme müdürlüğü , Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile ilçemiz Yeşilvadi ( Karaçökek) mahallesi ilköğretim okulunda Orman Haftası etkinliği düzenlendi.

21-26 MART ORMAN HAFTASI ETKİNLİĞİ

KALABALIK KATILIM

Etkinliğe ilçe kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Hendek Cumhuriyet Savcısı Muhammed Fatih Kahraman, İlçe Jandarma Komutanı Yüz.Süleyman Sercan Candan,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Hendek Belediye Başkan yardımcıları Hüdaverdi Bahadır, Hızır Çağrı Güngör, Hendek Orman İşletme Müdürü Hakan Kızılaslan ile birlikte mahalle muhtarı Süleyman  Selman, orman muhafaza memurları, Hendek AK Parti İlçe Başkanı H.Serdar Baykal ve yönetim kurulu üyeleri etkinliğe katıldılar.

ORMAN YAĞMUR FABRİKASI VE OKSİJEN DEPOSUDUR

Program  saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Hendek Orman İşletme Müdürü Kızılaslan etkinlikte yaptığı konuşmasında; “ 21 Mart Dünya Ormancılık Günü  1975 yılından itibaren 21-26 Mart tarihleri arasında Orman Haftası kutlamaları başladı. Orman çölleşmeyi, erozyonu, su kaynaklarını korumak ancak ormanlarımızı korumakla mümkündür. Ormanlar bir ülkenin akciğerleridir. Ormanlarımızın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Her orman bir yağmur fabrikası ve oksijen deposudur”diye konuştu. 

MİNİK EDANUR’DAN KAYMAKAM ACIR’A HEDİYE

Konuşmanın ardından  İlköğretim okulu öğrencilerinin hazırladıkları orman konulu oyunlar ve öğrencilerin okuduğu şiirle devam etti. Öğrencilerin sergiledikleri Orman konulu skeçler davetlilerce alkışlandı. Heyet daha sonra hep birlikte öğrencilerin ormanların resimlerinden oluşan sergiyi gezdi. Birinci sınıf öğrencisi Edanur Salim adlı küçük kızımız, kaymakam Acır’a çizdiği resmi hediye etti.

DOĞAYA ÇAM TOHUMLARI SERPİLDİ

Serginin gezilmesinin sonrasında orman koruma memurlarının okul bahçesinde hazırladıkları çam fidanları gezilerek doğaya çam tohumları serpildi.  Etkinlik, okul yönetimince misafirlere yapılan ikramla sona erdi.

NOT: Etkinlik videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci yaa da Hendek Şafak adresinden izleyebilirsiniz.