Güncel
Giriş Tarihi : 23-03-2022 14:04   Güncelleme : 24-03-2022 10:44

ZAM, SİHİRLİ DEĞNEK!

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK, BU DEMEK OLSA GEREK Fiyat ayarlamasının (ZAM) nedeni oluşan kuyruklar!!!

ZAM, SİHİRLİ DEĞNEK!

YOKLUK DEĞİL VARLIK KUYRUĞU!

Fakir fukara vatandaşın geçmediği köprüler için ödediği dolaylı vergilerin toplandığı hazineden ödeme yapılacağı  kamuoyuna bir övünç kaynağı olarak açıklanırken evine et götüremeyen fakir fukaranın sabahın alaca karanlığında  1 kilo ucuz kıyma alabilmesi için kurum önünde kuyruk oluşturması hükümetin tepkisini çekmiş olmalı ki ete zam yaparak kuyrukları sonlandırdılar…

% 48 ZAM

Et  ve Süt Kurumu, et fiyatlarına yüzde 48 zam yaptığını duyurdu. Kurumun yeni fiyat listesi internet sitesinde yer aldı. Yapılan zamların ardından 1 kg kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya, 1 kg kuşbaşının fiyatı da 62,50 liradan 92 liraya yükseldi.

KUYRUĞU YOK ETMEK İSTİYORSAN ZAM YAPACAKSIN

Dünya gazetesinden Ali Ekber Yıldırım'ın haberine göre, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun piyasanın yüzde 66 daha ucuza et sattıkları için uzun kuyruklar oluştuğunu bu zammın kaçınılmaz hale geldiğini söyledi.

YİNEDE ŞÜKREDİN BİZDE FİYATLAR PİYASANIN  % 15 ALTINDA!

Uzun, yapılan zamlarla ilgili olarak "Bizim fiyatlar çok düşüktü, piyasanın yüzde 66 daha altında bir fiyatımız vardı. Bu nedenle çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı artırdık ama yine de piyasaya göre yüzde 15 daha düşük bir fiyat var. Karkas etin fiyatı 80 lira olmuş bizim 56 liradan kıyma satmamız zaten mümkün değildi" dedi.

O zaman soruyoruz? PEKİ NASIL SATIYORDUNUZ???