Güncel
Giriş Tarihi : 22-03-2022 07:11   Güncelleme : 23-03-2022 15:24

SAÜ’de Nevruz Coşkusu

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı, Sakarya Üniversitesi helikopter pistinde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Yoğun katlımın olduğu kutlamalarda keyifli anlar yaşandı.

SAÜ’de Nevruz Coşkusu

Sevinç dolu günleri umut etmek amacıyla düzenlenen etkinliğe; SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, Kültür Şube Müdürü Abdurrahman Şafak ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Savaşan’ın tutuşturduğu Nevruz ateşinin üzerinden atlayan öğrenciler renkli görüntüler ortaya çıkardı. Etkinlikte, örs üzerinde demir dövülerek kültürel değerlere dikkat çekildi.

Oyunlarla Eğlendiler

Dayanışma ve yardımlaşma duygularının coştuğu günde; sevgi, saygı ve hoşgörünün bilinci içeresinde olan öğrenciler, nevruz ateşinde ısındıktan sonra eğlencelerine halaylar ve çeşitli oyunlar eşliğinde devam etti.

Nevruz etkinliğinden olan memnuniyetini dile getiren bir öğrenci, “Bu tarz etkinliklerinin daha çok yapılması üniversitemiz öğrencileri açısından etkileşimin arttırılması açısından çok verimli olduğunu düşünüyorum. Kültürel değerlerimizin unutulmaması bizi çok mutlu ediyor. Program sonunda verilen yemek ikramı için de çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Etkinlik, Prof. Dr. Savaşan'ın öğrencilere yemek ve tatlı ikramıyla son buldu.