Spor
Giriş Tarihi : 19-03-2022 08:19   Güncelleme : 21-03-2022 08:54

HER ŞEY NASİP KISMET

Sakarya Büyükşehir Grekoromen Güreş Takımı Konya'ya Damga Vurdu Sakarya Büyükşehir Belediye Grekoromen Güreş Takımı, Konya'da düzenlenen U-20 Türkiye Şampiyonasından 5 madalya ile dönüyor.

HER ŞEY NASİP KISMET

KONYA U-20 ŞAMPİYONASI

Hafta içinde Konya'da düzenlenen U-20 Türkiye Şampiyonasına katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Grekoromen Güreş Takımı Sporcuları, çıktıkları müsabakalar neticesinde 5 madalya kazanarak ilimize dönüyorlar.

ÜÇ İKİNCİLİK VE  İKİ ÜÇÜNCÜLÜK

Düzenlenen U-20 Türkiye Şampiyonasında; 63 kg.'da Ramazan Can Aktaş Türkiye ikincisi, 77 kg.'da Cengizhan Dağ Türkiye ikincisi, 97 kg.'da Muhittin Emre Helvacı Türkiye ikincisi, 67 kg.'da Eren Ülkü Türkiye üçüncüsü ve 77 kg.'da ise Ali Güçlü Türkiye üçüncüsü olmayı başarmıştır.

Sakarya Büyükşehir Belediye Grekoromen Güreş Takımı, toplamda 5 madalya kazanarak şampiyonayı tamamladı.

Şampiyona ile alakalı olarak kısa bir değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Spor antrenörlerinden Zafer Başar şunları söyledi:

HER ŞEY NASİP KISMET

"U-20 Türkiye Şampiyonasını 5 madalya ile tamamladık. Şampiyonada 3 ikincilik ve 2 üçüncülük elde ettik. Her şey nasip kısmet. Bundan sonraki turnuvalarda daha çok çalışarak zirvenin en üst basamağında olacağız. Bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce'ye, Kulüp Başkanımız Sayın Cevat Ekşi'ye, Spor Dairesi Başkanımız Sayın İlhan Şerif Aykaç'a ve antrenör arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.