Güncel
Giriş Tarihi : 18-03-2022 10:55   Güncelleme : 19-03-2022 11:28

BERAT KANDİLİNDE ELLER SEMAYA AÇILDI

Hendek Müftülüğü tarafından ilçemiz Yeni camide organize edilen Berat Kandili programı akşam namazı ile yatsı namazı arasında yapıldı. Yoğun katılımın olduğu gecede eller semaya açıldı, tövbe istiğfarda bulunuldu.

BERAT  KANDİLİNDE  ELLER SEMAYA AÇILDI

Din görevlisi hocaların dua ve niyazlarının yanı sıra  ilahiler ve surei celileler okunarak yüce Allah’tan tövbelerin kabulü ve af dilendi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Yeni cami imamı Şinasi Karayel hocamızın mahdumu ve yakın geçmişte  ülke genelinde yapılan EN GÜZEL KURAN-I KERİM OKUMA yarışmasında Türkiye birincisi olan  recep Karayel cami cemaatine Zuhruf suresi  81-89 ayetlerini okudu.

ÖDÜL TAKDİMİ

Okumaların bitmesi sonrasında yatsı namazı öncesinde ilçe müftülüğünce  18 Mart Çanakkale Zaferi konulu şiir ve kompozisyon dalında birinciliğe hak kazanan iki gencimize Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan tarafından nüftülüğkçe hazırlanan ödüller takdim edildi.

Berat Kandili etkinliği yatsı namzı ile son buldu. Cami çıkışında cemaate Hendek Belediyesi tarafından lokum ve gül suyu ikramında bulunuldu.

HAYIRSEVERLER TARAFINDAN CEMAATE ÇORBA İKRAMI

Aynı organizasyon doğrultusunda bu sabah  sabah namazında Yeni camide gerçekleşen  ŞÜHEDANIN İZİNDE temalı programda dua ve niyazlarda bulunuldu. Namaz sonrasında cami cemaatine hayırseverler tarafından hazırlanan çorba ikramında bulunuldu.

NOT: Kandil videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da Hendek Şafak adresinden izleyebilirsiniz.