Güncel
Giriş Tarihi : 15-03-2022 14:34   Güncelleme : 21-03-2022 09:04

AVUKATLAR ARASINDA VEKALET SAVAŞI!

Bilindiği üzere Hendek 2.OSB , müdürlüğünce sanayi bölgesinin genişlemesi planı çerçevesinde sanayi alanına bitişik olan Kargalıhanbaba, Uzuncaorman, halk tabiriyle Puna gurubun yerleri sanayi alanına dönüştürülecek. Konuyla yakından alakadar olan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da bu topa girerek Hendek 2. OSB müdürlüğü ile Hendek Belediyesi başkanlık makamında protokol imzalamıştı. İlerleyen süreçte ise Babaoğlu tek taraflı olarak protokolden vazgeçtiğini açıklamıştı.

AVUKATLAR ARASINDA VEKALET SAVAŞI!

İDDİALAR OLDUKÇA VAHİM!

%10 VEKALET ÜCRETİ

Bu durumda Sakarya Valiliği devreye girmişti. Sonraki süreçte bahse konu olan yerlere avukat akını oldu. İddialara göre Sakarya Barosuna kayıtlı avukatlar arasında ikilem çıktı. Bu ikilemleşmeye göre bir gurup avukat görüştükleri yer sahiplerine  "sizden dosya, mahkeme, vekalet ücreti almayacağız. İş bitiminde satışın yapıldığı bedel üzerinden % 10 komisyon alacaklarını” söylediler.

% 3 VEKALET ÜCRETİ

Bu durum karşısında yine aynı baroya kayıtlı bir kısım avukatta benzer şekilde yer sahibi vatandaşlarla görüşerek; “ biz sizden dosya, mahkeme ve vekalet ücreti istemiyoruz. İş bitiminde satışın yapıldığı bedel üzerinden % 3 komisyon alacağız” sözü vererek işi kızıştırdılar.

% 1 VEKALET ÜCRETİ

Daha sonra olayın basına aksamasının arefesinde bu kez Kocaeli ve İstanbul barolarına kayıtlı avukat gurubu devreye girdi ve yer sahiplerine farklı ve daha cazip öneride bulundular. Buna göre Kocaeli ve İstanbul barosuna bağlı avukat gurubuda  yer sahipleri ile görüşerek; “ sizler verdiğiniz vekaletleri iptal edin,  vekalet iptal ücretlerini biz ödeyeceğiz. İlaveten sizlerden dosya, mahkeme ve vekalet ücreti almamanın yanı sıra sizlerden yer satışları sonrasında % 1 vekalet ücreti ile sizlerin hukukunu ve haklarınızı savunma sözü veriyoruz” dediler.

VATANDAŞIN KAFASI KARIŞIK

 Üç farklı avukatlar gurubunun pastadan pay alabilmek adına başlattıkları mücadele karşısında yer sahiplerinin kafası karışmış durumda. Bekleyelim görelim…