Güncel
Giriş Tarihi : 12-03-2022 15:39   Güncelleme : 13-03-2022 15:22

PATATESLER NERDE KALDI?

Bir TV programında tarım programı yayını yapıldı ve programın misafiri de Hendek Belediyesi Tarım Müdürlüğü kadrosunda görevli müdür Recep Ali Aydın katıldı. Program boyunca tarım müdürü ne hikmetse tarımın bugünkü durumunu, tarım politikalarındaki plansızlığa vurgu yaptı. Belediye Tarım Müdürlüğü olarak kayıtlı çiftçilere toprak tahlilini ücretsiz olarak yaptıklarını belirtti.

PATATESLER NERDE KALDI?

ÖRNEK BAHÇE

İlçemizdeki Fındık üretimi konusunda da bilgiler aktaran Aydın, ismini vermese bile ( FERROLİ) yabancı menşeyli bir firmanın Rasimpaşa mahallesinde örnek fındık bahçesi yaptığını, kendi hesaplamalarına göre ilçe genelinde 165 bin dönüm fındık ekili alan olduğunu ve dönüm başına ortalama olarak 90 ila 110 kilo fındık üretimi yapılırken yabancı menşeyli firmanın dönüm başına 400 kiloya yakın ürün aldığını vurgulayarak tarımın teknik manada yapılması ile ürün artışı yaşanacağının altını çizdi. Keşke Hendek Belediyesi Tarım Müdürlüğü belediyenin tüm yerlerini satışa çıkartırken bazı yerleri de ÖRNEK TARIM BAHÇESİ  yapılmak için rezerv olarak elinde tutsaydı fena mı olurdu?

PATATESLER NEREDE KALDI?

Aydın, konuşmasının ilerleyen sürecinde  bizi de hedef tahtasına oturtarak bizim; “ PATATESLER NEREDE KALDI?” yönündeki habere vurgu yaparak; Pandemi döneminde patates ektiklerini, gübre desteği sağladıklarını belirtip, ürünü akşam üstü ihtiyaç sahiplerine dağıtımını yaptıklarını, artanını da belediyenin önüne döktüklerini, gelene geçene verdiklerini belirtti.

Aydın; “ Şöyle bir hadise oldu, patatesi merak eden insanlar, gazeteci, bizim herkese kapımız açık. Bize glip kaç dönümde  ne kadar yetiştirdin? Diye sormalıydı. Ama patatesler ne oldu? Patatesler çürüdü mü? Patatesler geldi mi, patatesler gitti mi? “ diye konuştuğunda program yapımsısı ve konuklarının yüzündeki küçümser gülümsemeler dikkat çekti. 

Müdür Aydın konuşmasında,” biz vatandaşımıza fiyatı 5 tl iken bedava  verdik. Bir sonraki yıl belediye başkanımız dediki, “ bir daha ekelim”  dediğini kendisinin önerisi üzerine ekim yapılmadığını söyledi.  Bizi olaylara şeytani bir tavırla yaklaştığımızı bununda zul olduğunu ifade ederek bizim kendimizi düzeltme tavsiyesinde bulundu.

PROGRAM AKIŞI İÇERİSİNDE DİLE GETİRİLMEDİ

Programda en yetkili kişi olarak görülen sayın müdür Aydın, bizim şeytani duygularla haber yaptığımızı söyleyerek  kendisini aklayan Aydın, keşke kamuoyu tarafından merak edilen bu soruların da yanıtını  program akışı içerisinde verebilseydi.

PEKİ BURADAN SORALIM

Unutulduğunu varsayalım ve buradan soralım…

  • Belediyenin önüne dökülen patatesler neden 2 gün belediyenin önünde  bekletildi?
  • -Patatese ihtiyacı olup oradan patates alan vatandaşlar adeta deşifre edilerek  belediye kameramanlarınca neden kayıt altına alındı? Ne amaçlandı?
  • -Kaç ton patates üretildi ve vatandaşa dağıtıldı?
  • -Bizim, haberi kamuoyuna duyurmamızın hemen akabinde yani Cuma günü biz duyurduk, Cumartesi patatesler geldi ilginç değil mi? Kimbilir belki de TESADÜFTÜR...
  • NOT: O gün  HALK 54 kameralarınca kayıta alınan Patates dağıtımı video görüntülerini Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresi üzerinden izleyebilirsiniz.