Güncel
Giriş Tarihi : 08-03-2022 15:44   Güncelleme : 09-03-2022 09:46

ALİ ŞENER BAYRAKTAR, 2021’DE UYARMIŞTI

Bayraktar, tarım ürünlerindeki artışa dikkat çekti ve ; “ dün 170 dolar olan mısır bugün 280 dolar oldu. Dün 200 dolar olan buğdayın bugün 500 dolarları geçtiğini görüyoruz. Dolayısı ile bugün bu kadar pahalı olan bu ürünleri ancak parası olanların alabilecekleri gıdayı yarın dünya ve insanlığın para ile satın alamayacağı günü görecek ve böylece yeni bir imtihandan daha geçeceğiz. Dedik ya Cenabı Allah insanoğluna en büyük nimet olarak akıl verdi o halde aklını kullanmayanlar ellerindeki imkanları aklıyla kullanmayı beceremeyenler bu imtihanda sınıfta kalacaklardır”

ALİ ŞENER BAYRAKTAR, 2021’DE UYARMIŞTI

MÜTTEFİK GÖRÜNÜP SİLAHI VERMEYENLER, YARIN GIDAYI VERİRLER Mİ?

3 . TARIM VE HAYVANCILIK FUARI TÖRENLE AÇILDI Hendek ilçemizde üçüncüsü düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı Hendek Ticaret Merkezinde törenle açıldı.

 

KALABALIK PROTOKOL

Törene Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya MHP Sakarya Milletvekili ve MHP gurp Başkan Vekili Muhammet Levent Bülbül, Akyazı Ziraat Odaları Birliği Başkanı Ali Şener Bayraktar, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Sakarya MHP İl Başkan Yardımcısı Ömür Açba, Satso Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı ,ilçe belediye başkanları , Siyasi partilerin ilçe başkanları, STK temsilcileri ile birlikte vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardınmdan kürsüye gelen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Ali Şener Bayraktar yaptığı konuşmasında tarım ve Hayvancılığa vurgu yaparak öneri ve çözüm yollarını gösterdi.

BUGÜN MASKEYE EL KOYANLAR YARIN GIDAYA DA EL KOYACAKLARDIR

Bayraktar; “ Üçüncüsünü düzenlediğimiz Tarım ve Hayvancılık Fuarının ülkemiz, ilimiz ve ilçemiz için hayırlı omasını diliyorum” diyerek başladığı konuşmasında; “ saygıdeğer hazirun, önemli süreçlerden geçiyoruz. Yaklaşık 2 yıldır dünyayı etkisi altına alan Covit-19 salgın sürecini yaşıyoruz. Bu öyle bir süreç ki bugüne kadar yaşamadıklarımızı tüm insanlığa yaşattı.Süreç içerisinde dünyanın en gelişmiş ülkelerinin 1 liralık maskeyi birbirlerinden kıskandığına şahit olduk. Bu demektir ki dünya başka bir yöne evrildi. Aklı olanlar için bu durum dikkat edilmesi, tecrübe edinerek tedbir alınması gereken bir husustur. Yüce Allah yarattıkları içerisinde insana akıl vermek sureti ile diğer canlılardan farklı ve üstün kılmıştır. Ve Allah vadetti. Aklını kullanmayanlara gelecek musibetleri haber verdi. İnsanoğlunun üstüne düşen en büyük vazife aklını kullanmak olmalıdır. Başına gelenlerle tecrübe edinerek tedbir alması gerekir.” Dedi.

HAMMADDE FİYATLARINDA REKOR ARTIŞ

Bayraktar, sağlık ihtiyaçlarının önemine vurgu yaparak; “ bu süreçle birlikte dünyada bütün emtia fiyatlarının, hammadde fiyatlarının hızla artmaya başladığına şahit olduk. Fiyat artışları yaşanırken gıda fiyatlarının da artmaya başladığını ve gıdaya ulaşmanın zorlu ve pahalı olduğunuda gördük. Bu bütün insanlık için bir tecrübe olduğu gibi ülkemiz içinde bir tecrübe olmak zorunda. “diyen Bayraktar ,

SİLAHI VERMEYEN SÖZDE MÜTTEFİKİMİZ YARIN GIDAYI VERİR Mİ?

Hendek ilçemizde 2021 de düzenlenen fuarda yaptığı konuşmaya atıfta bulunarak; “ savunma paktı içerisinde müttefiki olduğumuz ülkenin aynı pakta yer almamıza rağmen bizlere savunma silahını vermekten imtina edeni, dost görünen , müttefik görünenler yarın gıdaya ihtiyacınız olduğunda gıdayı verirler mi?” diye konuştu.

Buradan ifade ediyorum diyen Bayraktar; “ bu işin dostluğu, müttefikliği yok. Dün silahı vermeyenler yarın gıdayı vermeyecekler. Dolayısı ile ülke olarak yaşadığımız bu tecrübelerden ders alarak kendi gıda güvenliğimizi sağlamak zorundayız” dedi.

TEDBİR ALMAK ZORUNDAYIZ

“Su ve gıda olmadan yaşam olmayacak sa” diyen Bayraktar; “ bunun kıymetini ve önemini bilip tedbir almak zorundayız. Bundan sonraki süreçte dünyanın ve insanlığın imtihanı gıda ile olacaktır. Bu imtihan başladı, bugün parası olanın gıdaya ulaşma imkanı var” dedi.

AKLIYLA HAREKET ETMEYENLER BU SINAVDA SINIFTA KALACAKLAR

Bayraktar tarım ürünlerindeki artışa dikkat çekti ve ; “ dün 170 dolar olan mısır bugün 280 dolar oldu. Dün 200 dolar olan buğdayın bugün 500 dolarları geçtiğini görüyoruz. Dolayısı ile bugün bu kadar pahalı olan bu ürünleri ancak parası olanların alabilecekleri gıdayı yarın dünya ve insanlığın para ile satın alamayacağı günü görecek ve böylece yeni bir imtihandan daha geçeceğiz. Dedik ya Cenabı Allah insanoğluna en büyük nimet olarak akıl verdi o halde aklını kullanmayanlar ellerindeki imkanları aklıyla kullanmayı beceremeyenler bu imtihanda sınıfta kalacaklardır” diyerek uyarılarda bulundu. Bayraktar teşekkür ederek sözlerine son verdi.