Güncel
Giriş Tarihi : 05-03-2022 14:24   Güncelleme : 05-03-2022 16:18

AKARYAKIT ZAMLARI HENDEKTE PROTESTO EDİLDİ

ARTIK YETER! Hergün arka arkaya gelen akaryakıt zamlarını protesto amacı ile D-100 karayolu üzerinde konvoy düzenleyerek protesto eyleminde bulunan Hendekli fabrika ve öğrenci taşıyan servis minübüsçüleri ARTIK YETER dediler.

AKARYAKIT ZAMLARI HENDEKTE PROTESTO EDİLDİ

SERVİS ŞOFÖRLERİ PROTESTO KIVILCIMI YAKTI

Hendek ilçesi Köprübaşı mahallesinde bir akaryakıt istasyonunda toplanan servis şoförleri, otomatiğe bağlanan akaryakıt zamları karşısında çaresiz kaldıklarını,  para kazanamadıklarını, böyle giderse kontak kapatacaklarını haykırdılar.

 

D-100 ÜZERİNDEN 2. OSB’YE

İlçe merkezine sokulmayan servis minibüslerinden oluşan araç konvoyu, D-100 karayolunda  kontrollü bir şekilde D-100 karayolu üzerinden Hendek 2. OSB’ye giderek akaryakıt zamlarını protesto ettiler.

 

BU BİR UYARIDIR

Servis şoförleri  bireysel ifadelerinde, akaryakıt fiyatlarına gelen zamların bellerini büktüğünü, zamların akaryakıt ile sınırlı kalmadığının üstünü çizerek; “ ülkemizde petrole gelen her bir kuruş zam iğneden ipliğe her şeye zam geldiğinin işareti. Lastiğe zam, araç sigortasına zam, koltuk sigortasına zam, yedek parçaya zam zam zam. Bugün ilkini yaptığımız protestomuzu uyarı niteliğinde yaptık. Yetkililer buna bir çözüm bulmazlarsa protesto eylemimiz büyüyerek devam edecek ve kontak kapatacağız” diyerek devlet yetkililerine uyarıda bulundular.

Protesto eylemi sonrasında servis şoförleri tarafından ortak basın açıklaması yapmaları bekleniyor. 

NOT: Protesto eyleni videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.