Güncel
Giriş Tarihi : 04-03-2022 14:47   Güncelleme : 05-03-2022 15:54

KONFORLU VE GÜVENLİ YOL !!!

KIŞIN SOĞUĞUNDA KISA KOLLU ÇOCUKLAR! Hendek Belediyesi dün (3 Mart 2022) Perşembe günü resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı haber evlere şenlik…Tabi kurum tarafından yapılan bu haber ilçemizdeki yandaş internet sitelerinin yanı sıra ilçemiz coğrafi yapısını bilmeyen Sakarya yerel gazetelerinde manşetleri süsledi… Yarın, bu fotoğraflar ŞEHVEN yayına verilmiş denilirse bizim için sürpriz olmaz.

KONFORLU VE GÜVENLİ YOL !!!

KRALDAN ÇOK KRALCI OLMAYACAKSIN

   Daha ilk başta ifade edeyim ki yalanların ortaya çıkması gibi kötü bir huyu var. Birde buna kraldan çok kralcıların olduğu, kılavuzların karga misali olduğunu eklediğimizde hatalar, haberdeki yaldızlar dökülüyor ve gerçekle karşılaşıyorsunuz tıpkı bu haberde olduğu gibi…

 

KIŞIN AYAZINDA KISA KOLLU GEZMEK!

   Oysa haber içeriği ile servis edilen fotoğraflara dikkatle bakılmış olsaydı haberden çok bir ALGI operasyonu olduğu gerçeği farkedilirdi. Dünü hatırlayalım, zaman zaman kar, zaman zaman karla karışık yağmur yağıyor, soğuk nefeslerimizi kesiyordu. Böylesi bir ortamda çocukların olsun yetkililerin olsun kısa kollu mintanlarla fotoğraf karesine girmeleri sizce akla yatkın mı?

KONFOR VE GÜVEN!

   Dahası; “hizmet noktasında hemşehrilerimize güçlü yarınlar inşa ediyoruz!”  “vatandaşlarımıza  konforlu ve güvenli yollar inşa ediyoruz”  denilerek süslü ve yaldızlı cümlelerle duyurulan haberin içine girelim, VAR MISINIZ?

PANSUMAN DEĞİL AMELİYAT GEREK

   Hicriye mahallesinde 3 ayrı sokakta kilitli parke çalışması yapılmış, vatandaşlar çamurdan kurtarılmış. Bu açıdan baktığımızda PANSUMAN tedbir alınmış, amma asla ileriye dönük, konforlu ve güvenli bir yol olmamış, NEDEN Mİ?

BİR ARAÇ YOLU GENİŞLİĞİ 250 CM

    Trafik  normlarında şehir içinde bir aracın geçebileceği alanın 250 cm olduğu resmi rakamlarla belirlenmişken,   ve bir taksinin genişliğinin 190 cm olduğu düşünüldüğünde bahse konu  yolun genişliği ise 330 cm. Şimdi soruyoruz: “ İki aracın yana geçemeyeceği ortada olan bir yolu KONFORLU ve GÜVENLİ olarak nitelendirmek hangi aklın ürünü?

İKİ ARACIN YAN YANA GEÇEMEDİĞİ YOLUN NERESİ GÜVENLİ?

   Düşünün… Bu mahallede bir yangın çıkmış, yangında yaralılar var. Bu konforlu ve güvenli!  Yolu  hem ambulanslar hem de itfaiye araçları kullanacak. Şimdi soruyorum. Bir patikadan farksız, iki aracın güvenle geçişemediği  bir yolda karşılaşan iki araçtan hangisi diğerine yol verecek hiç düşündünüz mü? Gecikmeden dolayı kısa sürede söndürülecek olan yangın büyüyecek belkide yaralı sayısı artacak, ambulansın yol vermesi düşünüldüğünde ise belkide hayatı kurtarılacak bir yaralının hayatına mal olabilecek. Sonra buna KADER denilecek öyle mi?

NOT: Haberimizin video görüntüsünü Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

 

 

BELEDİYENİN HABERİ…

 

HİCRİYE MAHALLESİ O DERTTEN KURTULDU

Hicriye mahallesinde 3 ayrı sokakta yapılan kilitli parke çalışmasıyla vatandaş rahata kavuştu. Muhtar ve mahalle sakinlerinin memnuniyetini dile getirdiği çalışmalarla ilgili olarak konuşan Hendek belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, "Hemşehrilerimizle daha güçlü ve güzel yarınları inşa ediyoruz. Yorulmadan, aşkla çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

BABAOĞLU: VATANDAŞIMIZ EN İYİSİNİ HAK EDİYOR

“Vatandaşlarımız her şeyin en iyisini hak ediyor o yüzden çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz” diyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu” İlçe genelinde vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda ve bizlere ilettikleri sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturmakiçinçalışmalarımızıaralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız için, çalışmalarımızı tamamlayıp konforlu ve güvenli yollar oluşturmaya devam edeceğiz. Görevimiz en güzel hizmetle vatandaşlarımızı buluşturmak. Bu gayretle durmadan çalışıyoruz” dedi.