Güncel
Giriş Tarihi : 03-03-2022 10:01   Güncelleme : 04-03-2022 15:21

BELEDİYEDE DAKKA DUKKA DÖNEMİ!

Hendek Belediyesinin dün gerçekleşen olağan meclis toplantısı gündemine ilave edilen satılan yerin geri alınması hususu maddesi, belediye tarafından yapılan satışlarda usulsüzlük olduğunun en güzel kanıtı…

BELEDİYEDE DAKKA DUKKA DÖNEMİ!

KOPYALA YAPIŞTIR GAZETECİLİĞİ REVAÇTA!

Yandaş yazar, hiç değilse diğer haber siteleri gibi takip ettikleri meclis toplantısını kendi gözlemleri ve bakış açısı ile okuyucularına duyurmak yerine  haberi nispeten kendi bakış açısı ile yorumlamış ve servis etmiş. Yazar, haberin içeriğinde belediye tarafından vatandaşa satılan yerin geri alınmasının ardından yapılan usulsüzlüğün meclis tarafından giderilmesinin sonrasında aynı vatandaşa tekrardan satılacağını belirtmiş.

AYNI KİŞİYE TEKRARDAN SATILACAĞI KONUSUNDA MECLİSE NEDEN BİLGİ VERİLMEDİ?

Bilgi oldukça ilginç. Zira yerin konumu ile bilgi veren meclis başkanı Babaoğlu, ,“mademki konuyu açtınız, detaylandırayım” demesine rağmen     nedense yerin statüsü ve ilerleyen süreçte nasıl bir yol izleneceği konusunda meclisi bilgilendirmemiş, geri alınacağı ifade edilen yerin hukukuka uygunluğu yapılmasının ardından aynı kişiye satılacağı konusunda nedense ağzını bıçak açmadı.

Bir hukuki düzenleme yapılacaksa bu işler ta başından yapılır, ama çok bilenler, kraldan çok kralcıların olduğu bir kurumda liyakattan söz edebilmek ne mümkün?

İHALE KANUNU ORTADA

Nasıl olacak? İhale kanunu ortada… Kişiye özel satış mı yapılacak? Bu durum ihaleye fesat karıştırmak değil mi?

PANTOLON KALMADI GÖMLEK VERELİM!

Hadi diyelim ki prosödür yerine getirildi, yapılan bir kanunsuzluk giderildi eee sonunda sen devletin bir kurumusun.  Ukdendeki bir taşınmazı  ( ben sana verdim) demekle olmuyor.  İhaleye çıkacaksın, şartnameyi açıklayacak, davette bulunacaksın. Şu halde ihaleye katılım çoğaldı ve yapılan ihale sonrasında yerin sahibi farklı bir kişi oldu. Bu durumda siz vatandaşa, ( pantolan kalmadı gömlek verelim mi diyeceksiniz???)