Güncel
Giriş Tarihi : 28-02-2022 09:55   Güncelleme : 02-03-2022 10:09

AÇIK OTURUMA VAR MISINIZ?

İNCİ; “ TEŞEKKÜR EDİLMESİ GEREKİRKEN HAKSIZ ELEŞTİRİLERE MUHATAP YAPILMAK İNSAFSIZLIKTIR”

AÇIK OTURUMA VAR MISINIZ?

Hendek ilçesinin taihinde ilk kez 4 defa üstü üstüne yerel seçimleri kazanarak Hendek Belediye başkanlığı yapan ilerleyen süreçte başkanlıktan ayrılarak 25 ci dönem milletvekili olarak parlamentoya giden ve halen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu başkan yardımcılığı görevini sürdüren, 2’si büyükşehir olmak üzere toplamda 8 ilin sorumluluğunu yüklenen Ali İnci’yi  2014 yılı seçim beyannamesini masaya yatırdık.

SEÇİM BEYANNAMESİ BİZİM NAMUSUMUZDUR

26 Şubat Cumartesi akşamı saat 19.30’da gerçekleştirdiğimiz canlı yayınımızda beyannamede yer alan 41 projeden yapılanları ve yapılmayanları sorguladık. Açıkyüreklilikle sorduğumuz her soruya yanıt veren İnci, “ seçim beyannameleri bizlerin halkımıza verdiği sözlerdir. Yapmakla mükellefiz” vugusu ışığında ilk kez seçildiği 1999 yılı ve devamındaki 2004 seçim beyannamesinde verilen sözlere atfen; “verdiği her sözü  süresi içerisinde yaparak hayata geçiren İnci’nin sonrasında verdiği sözleri yerine getirmedi demek hayatın akışına terstir. Başkanlık ve milletvekilliği süreçleri ortadadır ancak belediyelerde süreklilik olsa da gelen yeni arkadaşların hepsinin farklı bir yoğurt yemesi olduğunu unutmayalım” diyerek konuya açıklık getirdi. İnci, program akışı içerisinde verilen sözlerin yerde kalmayacağını vurgulayarak ilerleyen süreçte her bir sözün yerine getirileceğinin altını çizdi. 

TV’DE AÇIK OTURUM DAVETİ

2014 seçim beyannamesinde yer alan projelerin bir kısmını masaya yatırdığımız program iki bölüm halinde  iki saat sürdü. Program akışı içerisinde izleyicilerin ortak noktası olarak belirlediğimiz, geçmişte seçim atmosferine girildiğinde siyasilerin TV’lerde hep birlikte  AÇIK OTURUM yaptıklarını , seçmeninde evlerinde oturarak programı izlediklerine dikkat çektik ve prrogramımızı  (ilçemizdeki tüm siyasi ilçe başkanları, belediye başkanlarını bir TV kanalında açık oturum yapılması) yönünde davetle sonlandırdık. Biz üzerimize düşeni yaptık, İnci'den katılacağı sözünü aldık,  şimdi diğer siyasilerden  yanıt bekliyoruz…