Güncel
Giriş Tarihi : 27-02-2022 10:52   Güncelleme : 28-02-2022 08:08

TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARININ MİRAÇ GECESİNİ KUTLARIM

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz Miraç Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

TÜM DÜNYA  MÜSLÜMANLARININ MİRAÇ GECESİNİ KUTLARIM

Milli ve manevi günlerin insanları birbirlerine yaklaştıran ve kaynaştıran, birlik ve beraberliğin pekiştirildiği önemli anlar olduğunu belirten Tumbaz, mesajında şunları söyledi: “Mukaddes geceler zincirinin halkalarından biri olan mübârek Mirac Gecesine bir kere daha kavuşmuş bulunuyoruz. Mirac gecesi; İlâhi lütuf ve ikramlarla dolu olan bir gecedir. Böyle geceler birlik-beraberliği, dayanışmayı ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeye, kendimizi ve yaptıklarımızı bir daha gözden geçirip, tartmamıza vesile olan gecelerdir.

“Peygamber Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramamız, inanan insanlar olarak vazifelerimizin bir kez daha farkına varmamız için bu mübarek geceler bizlere verilmiş birer armağandır. Bu mübarek gece vesilesiyle, insanlar arasında sınırlar oluşturan olumsuz anlayış ve davranışlardan kaçınalım; insanları birbirine yaklaştıracak, sevgi ve kardeşlik iklimini sağlayacak davranışlar sergilemenin yollarını arayalım. Bu mübarek gecenin, aynı gönül coğrafyasında yaşayan tüm insanlar arasında birlik ve beraberliğin güçlenmesine ve insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını, şiddetin, terörün, ve ülke olarak takipçisi olduğumuz Rusya-Ukrayna savaşının bitmesini, acı ve acıdan akan gözyaşlarının dinmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, ASKON Üyelerimiz başta olmak üzere tüm dünya Müslümanlarının, Miraç gecesini kutlarım dedi.