Asayiş
Giriş Tarihi : 17-02-2022 11:25   Güncelleme : 18-02-2022 15:47

SUÇ ÖRGÜTÜNE ŞAFAK OPERASYONU

EKİPLER ALACA KARANLIKTA YOLA ÇIKTI Sakarya İl Jandarma Komutanlığı, KOM şube ve Hendek İlçe Jandarma Komutanlığınca 10 ayrı yere eş zamanlı olarak ortaklaşa düzenlenen operasyonda F.K,-K.K, ve A.E. isimli 3 şüpheli kıskıvrak yakalandı ve gözaltına alındı.

SUÇ ÖRGÜTÜNE ŞAFAK OPERASYONU

BAŞSAVCI VE SAVCILAR OPERASYONU SEVK VE İDARE ETTİLER

Tan vakti ağırırken operasyona başlayan KOM, İsth, JASAT, Asyş.Komd.Blk.K.lığı, Hendek, Akyazı, Karapürçek İlçe J.K.lıkları, Yeşilyurt Krk.K.lığı ve Uyş. Mad. Köp. Uns.  oluşan  ekipler,   Başvacı ve Savcıların gözetiminde  yapılan aramalar neticesinde , şahıslara ait ev ve eklentilerinde;

45 Gr KOKAİN- 82 Gr KUBAR ESRAR- 23 GR KENEVİR TOHUMU- 2 adet HASSAS TERAZİ- 1 adet 9 mm  RUHSATSIZ TABANCA- 3 adet TABANCA JARJÖRÜ- 4 adet 9 mm TABANCA MÜHİMMATI- 1 adet KURU SIKI TABANCA- 2 adet RUHSATSIZ AV TÜFEĞi- 2 adet UYUŞTURUCU KULLANMA APARATI- 2 adet KOMANDO BIÇAĞI-  3 adet CEP TELEFONU-  2 adet AV TÜFEĞİ JARJÖRÜ ele geçirildi.

3 ŞÜPHELİ ÇIKARILDIKLARI ADLİ MAKAMLARCA TUTUKLANDILAR

Gözaltına alınan üç şüpheli aynı gün adli makamlara çıkarıldılar yapılan yargılamada üç şüpheli suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve örgüt faaliyeti içerisinde uyuşturucu  madde imal ve ticareti yapmak suçlarından tutuklanarak Ferizli cezaevine konuldular.

KOCATÖNGEL’DE  SİLAH İMALATHANESİNE BASKIN

Ekipler istihbari çalışmalar kapsamında  ilçemize bağlı Kocatöngel mahallesinde ikamet ettiği belirlenen Ç.Ş. isimli şahsında tabanca imal ettiği  ve satmak amacıyla müşteri aradığı bilgisi alınması üzerine  Hendek Sulh Ceza mahkemesinden alınan arama ve el koyma kararına istinaden  Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı, KOÇ şube müdürlüğü ve narkotik köpek unsuru şle yapılan aramada;

2 adet 38 Cal.9.65 mm çapına SMİTH&WESSON marka  RUHSATSIZ TOPLU TABANCA- 33 adet 9 mm  TABANCA MERMİSİ- 18 ADET 9.65 mm TABANCA MERMİSİ- 1 adet ruhsatsız AV TÜFEĞİ ele geçirildi.

İFADESİNİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI

Olayla ilgili olarak Hendek Cumhuriyet Savcılığına bilgi verilmiş, alınan talimatlar doğrultusunda  şüpheli Ç.Ş.  isimli şahıs  6136 SK: 12 ve 2521 sayılı kanuna muhalefet suçlarından işlem yapılmış, şüpheli şahıs ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı.

NOT: Operasyonun videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da Hendek Şafak adresinden izleyebilirsiniz.