Güncel
Giriş Tarihi : 13-02-2022 12:45   Güncelleme : 14-02-2022 11:05

BAKIMLARI YAPILDI DENİLEN ŞEHİT TABELASININ ŞU ANKİ HALİ!

Başpınar mahallesi eski hastane duvarına monte edilen ve caddeye ismi verilen Şehit Teğmen Gökhan Yaşartürk adının yazılı olduğu tabela bir süre önce ilçemizdeki Hendek Belediyesi’ne ait reklam bilbordlarının verildiği reklam firması, aynı duvara 2 adet reklam bilbordu monte etmiş, bu çalışma esnasında da şehidimizin adının yazılı olduğu tabela yerinden sökülmüştü.

BAKIMLARI YAPILDI DENİLEN  ŞEHİT TABELASININ  ŞU ANKİ HALİ!

BİR KERE DE YAPILAN HATAYI KABULLENİN, HEP ALGI HEP ALGI NEREYE KADAR?

Yaşanan bu gelişme internet haber sitelerine düşmüş yapılanın yanlışlığı saygısızlık olarak nitelendirilmişti. Haberin ardından tabelanın bakımlarının yapılarak tekrardan eski yerine asıldığı iddia edilmişti. Bunun üzerinde partili gazeteci tarafından haber yapılmış, tabelanın soluk ve ışık tertibatının arızalı olmasından mütevellit söküldüğü belirtilerek bunun haber yapılacak nesi var?  Mealinden yapılan bu saygısızlık partili gazeteci tarafından savunulmuştu.

BABAOĞLU, HABER ÇARPITMADIR!

Cuma günü akşamı saat 19.00’da TV kanalına çıkan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na  bu konuyla alakalı  yöneltilen soru üzerine Babaoğlu’da partili gazetecinin yaptığı haber istikametinde söylemde bulunarak; “ bizim şehitlerimize yönelik hassasiyetimiz üst düzeydedir. O tabelanın  fotoğrafının  ben de,  önceki hali de şimdiki halide mevcut. Yazıları ve bayrakları solmuş, ışıkları yanmıyordu o nedenle sökülmüştü, bakımı yapıldı ve yerine takıldı, yapılan haber çarpıtma bir haberdir” cevabını vermişti. Bugün  kadranımıza giren tabela bu söylemi yalanlıyor.

BAKIMLARI YAPILARAK YERİNE TAKILDIĞI İDDİA EDİLEN TABELA BUYSA?

 Şehrin emiril mümini olarak adlandırılan belediye başkanının ekranlardan yapılan açıklamaya inanmamak olmaz.

 BU NASIL BAKIM? TÜRK BAYRAĞINDA YILDIZ YOK!

Ancak, bahse konu olan ve bakımlarının yapılıp, enerjisinin verilerek yerine asıldığı söylenen tabelada bulunan 2 adet Türk Bayrağı motifinin aynı şekilde solmuş hali mevcut, enerjisi yok ve hepsinden ilginci ise BAKIMLARI YAPILDI denilen tabelada bulunan Türk Bayrağı motifinde kırmızı zemin üzerinde sadece beyaz ay mevcut, yıldız yok… Bu nasıl bakım?

KAMUOYU CEVAP BEKLİYOR

Umarız basın mensuplarına; “istediğiniz soruları sorabilirsiniz, benim ne vatandaşlara ne de Allah’a veremeyecek hesabım yok” diyen sayın Belediye Başkanımız bu görüntülern ardından bu sorumuzu yanıtsız bırakmaz.