Güncel
Giriş Tarihi : 10-02-2022 12:11   Güncelleme : 11-02-2022 10:44

FUAR BİR NİMETTİR KIYMETİNİ BİLENE…

Dönem dönem gerek bölgeler arası gerekse uluslar arası tarım, sanayi, kültür ve turizm fuarları yapılır. Fuarların en büyük özelliği tüketici ile üreticiyi buluşturmaktır. Bu tür fuarlara katılanlar ,ürününü, kültürel yapını, mutfağını , coğrafi güzelliklerini tanıtabilmek, yerli ve yabancı turistleri ilçemize çekebilmek adına katılınılması elzem, zaruri bir ihtiyaçtır.

FUAR BİR NİMETTİR KIYMETİNİ BİLENE…

EMİTT FUARI NİMETTİR

Her yıl periyodik olarak İstanbul  TÜYAP kongre ve Fuar merkezinde düzenlenen EMİTT fuarı ilimiz ve ilçemiz adına bulunmaz bir nimettir. İlçemizin adına fura bakacak olursak turizme aç, kültürel zenginliklerimizi, tarımsal ürünlerimizi, sosyo kültürel yapımızı tanıtabilmek adına bu tür fuarlara katılmak olmazsa olmazımız olmalıdır.

SELMAN DEDE MESİRE ALANI KAMPİNG VE KARAVAN TURİZMİNE AÇILMAMAMSI İLÇEMİZ ADINA BİR HANDİKAPTIR, BİR KAYIPTIR

Zira turizm bacasız sanayi olarak adlandırılır. Mesela  bölgemizde  yayla turizminin yanı sıra hemen yakınımızda bulunan Selman Dede mesire alanında maşallah her türlü imkan mevcut, yapanlardan Allah razı olsun. Yılın büyük bir bölümünü atıl halde geçirildiği mesire alanımızda çadır ve karavan turizminin olmaması için hiçbir sepep yok.

REKLAMLA HİZMET GEMİSİ YÜRÜMÜYOR

Belediye bünyesinde ihsas edilen Tarım Müdürlüğü kadrosu elemanlarının  yeni yönetimin iş başına gelmesinin hemen ardından sözde bazı tarım arazilerinde ürün yetiştirilmiş, belediye önünde günlerce reklam amaçlı bekletilmiş,  (Yaklaşık 15-17 ton) patates ürünü ihtiyaç sahiplerine dağıtımı yapılırken  Belediye kameramanların kayıt altına alarak insanları adeta demorolize ederek, ifşa ederek yapılması reklamdan öteye geçmemişti.

BELEDİYE Mİ ÖZEL SEKTÖRÜN REKLAM DEPARTMANI MI?

Bugün geldiğimiz noktada ise belediye bünyesindeki tarım müdürlüğü ne hikmetse kendisi ortaya bir proje koyup hayata geçireceği yerde ilçemizde kurulu bulunan bir özel firmanın reklam broşürlerini dağıtarak adeta o firmanın reklam departmanı olarak çalışıyor olması garipsenecek durum.

Hülasa un var, yağ var, şeker var amma yapacak usta yok.NOKTA…