Güncel
Giriş Tarihi : 07-02-2022 14:30   Güncelleme : 09-02-2022 12:10

BABAOĞLU BÜYÜK SÖZÜ DİNLEDİ İNCİ’NİN DEDİĞİNİ YAPTI

2019 Yerel seçimlerinde Belediye başkanlığını kazanmasının ardından yaklaşık 5 ay kadar sonra bir sabah namazı sonrasında Babaoğlu, İnci ve ben bir lokantada sabah çorbası içiyoruz.

BABAOĞLU BÜYÜK SÖZÜ DİNLEDİ İNCİ’NİN DEDİĞİNİ YAPTI

Babaoğlu söze; “ sayın başkanım sizi şimdi çok daha iyi anlıyorum”  dediğinde başkan İnci şaşırarak; “ hayırdır başkan, hangi konuda?” dediğinde Babaoğlu;  “Belediye başkanlığı maaşı yetmiyor” cevabını vermişti.

Bunun üzerine İnci, Babaoğlu’na; “ evet, doğru söylüyorsun yetmeyebilir. Biliyorsun ben dört dönem yaptım , ekonomik durumum iyi durumda olduğundan  belediye başkanlığı maaşına ihtiyacım yoktu ve maaşımı fakir fukaraya dağıttım. Sen benim gibi değilisin."

YOLU İNCİ GÖSTERDİ

İnci; “ Ama ben sana bir yol göstereyim.  Hani bizim Hendeklileri kucaklayan belediye bünyesinde kurmuş olduğumuz HİMPAŞ şirketi vardı  ancak sen gelir gelmez adını değiştirerek, kendi adının başharfi üzerinden şirketin adını TÜRKAY yapmıştın. İşte o şirkette başkan sen ol, oradan bir maaş daha  alabilirsin, mütevelli heyetinde görevlisin oradan da bir miktar huzur hakkı gelir böylece üç maaş almış olursun ve hayatını idame ettirmen kolaylaşır. Bunların üçüde yasaldır, hukuksaldır, kimsenin diyeceği bir sözü olmaz” yanıtı vermişti.

O günden bu güne aylar, yıllar geçti ve bugün bir internet sitesinde ve Hendek Belediyesinin resmi sosyal sayfasından  yayına verilen haberden anladığımıza göre TÜRKAY şirketinde yönetim değişikliğine gidilmiş ve Babaoğlu şirketin başkanlığını yürütecek. Hayırlı olsun hem ne demiş atalarımız ? Büyük sözü dinleyen yanlışa düşmez…

Zaten Hendek Belediye Başkanı Babaoğlu yeni yılın ilk meclis toplantısında içindekini dışa vurmuş ve bu değişikliğin sinyalini vermişti.

TÜRKAY’DA DEĞİŞİM

TÜRKAY Hendek Yatırım Planlama ve Hizmet A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan, Belediye Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör’ün ilgili kanun hükümleri uyarınca görev süresi sona erdi.

 

2019’DAN BU YANA

Konuyla ilgili Hendek Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Başkanımız Sayın Turgut Babaoğlu’nun verdiği görevle, 2019 yılından bu yana TÜRKAY Yönetim Kurulu Başkanı olan Hızır Çağrı Güngör başarıyla sürdürdüğü görevini tamamlamıştır. Başkanımızın takdirleriyle Hızır Çağrı Güngör bundan sonra sadece Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütecektir. Kendisine özveri ile TÜRKAY'a vermiş olduğu hizmetler nedeniyle teşekkür ediyoruz.

ÜRETEN GÜÇ

Geçtiğimiz aylarda Genel Müdürlük görevine Muammer Sarı’nın getirildiği TÜRKAY, artık güçlendirilen yapısı ve kurumsallaşma yönünde attığı adımlarla sadece Hendek’in değil Sakarya'nın önemli kuruluşları arasında yerini almıştır. Hendek’in üreten gücü olan Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını, Başkanımız Sayın Turgut Babaoğlu devam ettirecektir” ifadelerine yer verildi.