Siyaset
Giriş Tarihi : 07-02-2022 10:21   Güncelleme : 07-02-2022 10:21

ERBAKAN: İktidarın Görevi Sadaka Kömür Dağıtmak Değil Fakirliği Ortadan Kaldırmaktır

ERBAKAN MİLYONLARA SESLENDİ: EHVENİ ŞER BİTTİ ARTIK HAYRIN KENDİSİ VAR! ‘AK Parti gidince 28 Şubat zihniyeti tekrar gelecek’ endişesi taşıyan milyonlara seslenen Erbakan, “Ehveni şerler bitti, artık hayrın kendisi var! Kurtuluşun adresi, Millî Görüş’ün aslı var. CHP’ye, diğer muhalefet partilerine mahkûm değilsiniz. Oylarımız boşa gidecek diye düşünmeyin çünkü artık Yeniden Refah Partisi var” dedi.

ERBAKAN: İktidarın Görevi Sadaka Kömür Dağıtmak Değil Fakirliği Ortadan Kaldırmaktır

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin Ankara Altındağ İlçe Başkanlığı 2’nci Olağan Kongresi’nde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

En Önemli Meselemiz Yoksulluk

Türkiye’nin gittikçe kötüye giden ekonomisinin en önemli meseleleri olduğunu belirten Erbakan, ‘’Millî Görüşçüler olarak yoksulluğu, geçim derdine çok büyük önem veriyoruz. Ocak ayında enflasyon rakamları açıklandı. Adeta iktidar partisinin bir birimi gibi hareket eden Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı orana göre dahi Türkiye’de yıllık enflasyon Ocak ayında yüzde 48,69 seviyesine geldi. Yani TÜİK’in resmi olarak açıkladığı enflasyonla dahi asgari ücrete yapılan zam daha insanların eline geçmeden buhar oldu gitti. Neden; çünkü yıllık enflasyon yüzde 50. Siz ‘bir sene için asgari ücrete zam yaptım’ diye böbürleniyordunuz ancak yapmış olduğunuz zam sizin kendi biriminiz olarak çalışan TÜİK’in resmi enflasyon oranına göre dahi buhar oldu, yok oldu bitti’’ ifadelerini kullandı.

İktidarın Görevi Sadaka Kömür Dağıtmak Değil Fakirliği Ortadan Kaldırmaktır

Açıklanan enflasyon oranının son 20 yılın en yüksek seviyesi olduğunu belirten Erbakan, halkın açlığa ve sefalete mahkûm edildiğini söyledi.