Güncel
Giriş Tarihi : 06-02-2022 16:31   Güncelleme : 06-02-2022 16:37

15 TEMMUZ DERNEĞİ 2. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

15 Temmuz kalkışmasının ardından yaşanan süreçte kurucu başkan Ali İnci başkan tarafından kurulan Hendek 15 Temmuz Derneğinin başkanlığını da Orhan Aydın yapıyordu.

15 TEMMUZ DERNEĞİ 2. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

YOĞUN KATILIM

Olağan kongresinin 2. Sini yapan dernek yönetimi Rasimpaşa  Külliyesinin alt katında oluşturduğu dernek binasının bitişiğinde bulunan toplantı salonunda gerçekleşen kongreye yaklaşık 300 kişilik katılım sağlandı. Genel kurul Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı.

DERNEK BAŞKANI AYDIN VEDA EDERKEN YENİ YÖNETİME BAŞARILAR DİLEDİ

15 Temmuz Derneğinin 3 yıldır  başkanlığını yapan Orhan Aydın genel kurulda selamlama konuşması yaptı. Aydın; “  15 Temmuz Milli İrade derneğimiz 18 Eylül 2018 tarihinde kurulmuştur. Derneğimizin amacı sadece 15 Temmuz darbesini değil geçmiş tarişhlerde ülkemizde yapılan darbelerin ülkemizi nasıl etkilediğini ve acı faturasını herkese anlatmak ve Türkiye Cumhuriyeti’mizin ilel ebed payidar kalmasını sağlamaktır. Bir daha ülkemizde darbelerin yaşanmaması için mücadele edeceğiz. 15 Temmuz Milli İrade Derneğinin amacı budur” diye konuştu.

15 TEMMUZ GAZİSİNİN AĞZINDAN SAKARYA VALİLİĞİ İŞGALİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrede Kur’nı Kerim tilavetinin ardından   divan başkanınca slayt gösterisi ile  Sakarya’da 15 Temmuz temalı slayt gösterisi sunumu yapıldı. 15 Temmuz akşamı işgal edilen Sakarya valiliğinde bizzat yaşayan 15 Temmuz gazisi o gece yaşananların çok kısa bir özetini yaptı, konuşma sonrası suygulu anlar yaşayan gazi mutluluk gözyaşlarıyla kürsüden ayrıldı.

MÜSLÜMAN BİLDİKLERİMİZ BİZİ SIRTIMIZDAN VURDU

 İkinci konuşmacı olarak kürsüye gelen 15 Temmuz Derneğinin kurucu başkanı ve 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, “bizi sırtımızdan vurdular” diyerek 15 Temmuz kalkışmasında Sakarya Valiliği işgalinde yaptıklarını ve yaşananları anlattı.

İNCİ, ’HERŞEYDEN ÖNCE ÖNCE VATANIMIZ VE MİLLETİMİZ GELİR’

 İnci, “ o gece kız evladımın düğün merasimi vardı. Ben ne belediye başkanlığı dönemimde  ne milletvekilliği görevimde ne de normal yaşantımda  hiçbir zaman kendimi, ailemi vatanımım, milletimin  önüne asla koymadım. Düğün merasiminden ayrılarak  Sakarya’ya hareket ettim.  Duydukki  içimizdeki bir kısım hain Sakarya valiliğimizi işgal etmişler. Bunun üzerine Sakarya’ya hareket ettim. Whatsap üzerinden attığım mesajlar sonrasında  Sakarya’lı binlerce vatandaş valiliğe gelerek işgal girişimini bertaraf ettik. “ dedi.

BİR OLACAĞIZ, İRİ OLACAĞIZ, DİRİ OLACAĞIZ

Ülkemizde günümüzde farklı olayların devam ettiğinin altını çizerek; “ 15 Temmuz akşamı sizlere ne kadar teşekkür etsek, ne kadar alkışlasak azdır. Hepinizden Allah razı olsun. 15 Temmuz Milli İrade Derneği yalnız 15 Temmuz darbesini değil,  yalnız ekonomik sıkıntılarla değil bir araya gelmeyi, bütünlüğü sağlamayı, kırık olmamayı ülke adına güzel işler yapacak olduğumuzu ortaya koymak için kurulmuş bir dernektir.” Diye konuştu.

ALLAH ŞİFALAR VERSİN EKSİKLİĞİNİ GÖSTERMESİN

 İnci; “değerli dostlar şu anda ülkemizde Covid hastalığı var  sayın Cumhurbaşkanımız ve hanımefendi bu hastalığa yakalandı. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve değerli eşlerine Allah’tan şifa diliyorum. Allah uzun ömürler versin, Allah şifalar versin ve Allah eksikliğini göstermesin.Ülkemizin bunun gibi insanlara ihtiyacı var. Öyle ufak tefek şeylerle kırılmak yok ” diyerek sözü günümüzde yaşanan  ekonomiye dikkat çekti.

VARİL PETROL FİYATI 39 DOLARDAN 93 DOLARA GELDİ

İnci; “ biz ne diyoruz? Dik dur eğilme, bu millet seninle… Konuşuyorlar, elektrik faturası ile yıkıldı. Yok böyle bir şey. Bakın bugün dünyada çok büyük krizler mevcut. Petrolcü olduğum için söylüyorum dünyada varil petrol fiyatı 39 dolardı bugün 93 dolara dayandı. Petrol fiyatı yukarıya çıkınca doğalgaz ve elektrik enerji fiyatlarının yukarıya çıkması kaçınılmazdır. Bugün Fransa’da 33 nükleer santral var bir ilkini yapıyoruz karşı çıkıyorlar. Bunları yapmazsak ucuz enerjiyi nasıl sağlayacağız?” diyerek ülkemizde yaşanan enerji krizinin dayandığı noktayı işaret etti. İnci,sözlerini yeni başkan ve yönetime başarı dilekleriyle sonlandırdı.

YENİ YÖNETİM KADROSU

ASİL YÖNETİM KURULU

Selişm Sinem, Muhammet Bayri,Muhammet Savaş,Ahmet Keleşoğlu ve Bahadır Uslu’dan oluşurken asil denetim kurulunda da Hızır Özbayraktar,Talip Borazancı ve Mustafa Arslan yer aldı. .