Güncel
Giriş Tarihi : 06-02-2022 12:20   Güncelleme : 06-02-2022 15:33

BABAOĞLU, AİLE HEKİMLERİNİ HEDEF TAHTASINA OTURTTU CEVAP GECİKMEDİ

Aile hekimlerinden Babaoğlu'na sert tepki! KANUN AÇIK BU GÖREV KİMDE? Belediye Başkanı’nın bizzat imzaladığı ; defin görevinin BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE AİT OLDUĞUNA dair 11.10.2021 tarihli E-6307 sayılı Defin işlemleri...

BABAOĞLU, AİLE HEKİMLERİNİ HEDEF TAHTASINA OTURTTU CEVAP GECİKMEDİ

Geçtiğimiz günlerde Hendek'te Kaymakam ve Belediye Başkanı'nın muhtarlarla yaptığı toplantıda, dile getirilen o konu polemik olmaya devam ediyor.

Hendek Kaymakamlığı tarafından 2022 yılının ilk muhtarlar değerlendirme ve istişare toplantısındaki o sözlerin yankısı hala devam ediyor.

Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans Salonunda yapılan toplantıda Aile Hekimlerine yöneltilen “defin raporu imzalamıyorlar” şeklindeki suçlamaya Aile hekimleri derneğinden çok sert bir açıklama geldi.

 

KÖPEKSİZ KÖYDE DEĞNEK SALLAMAK!

 

Sakarya Aile Hekimleri Derneği'nin internet sitesinde yapılan yazılı açıklamada Babaoğlu'na çok sert tepkiler verildi.

Köpeksiz köyde değnek sallamak başlık başlayan açıklamada Hendek Belediye Başkanı ve İlçe Sağlık Müdürü'nün kendi görevleri içinde olan bir konuyu iyileştirmek yerine liyakatla ters orantılı bir şekilde aile hekimlerini suçladıkları belirtildi.

AİLE HEKİMLERİİ SUÇLAMAK TALİHSİZLİK!

SAKAHED açıklamasında Hendek Belediye Başkanı'nın defin işlemlerini kendi çalıştırdıkları sözleşmeli hekim ve işyeri hekim aracılığıyla vatandaşa hizmet olarak sunması gerekirken bunu yapmadığı vurgulandı. Bunu yapmadan aile hekimlerini suçlamasının talihsizlik olduğu kaydedildi ve “Öte yandan aynı Belediye Başkanı kendi uhdesinde olmayan bir yetkiyi deruhte ederek İlçe Emniyet Müdürünü de suça iştirak edecek şekilde ‘’gerekirse bir doktoru zorla göreve getiririz anlamı taşıyan hadsiz bir açıklama yapmıştır.

 Oysaki bu Belediye Başkanı’nın bizzat imzaladığı ; defin görevinin BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE AİT OLDUĞUNA dair 11.10.2021 tarihli E-6307 sayılı Defin işlemleri konulu yazısında defin konusunu resmi yazı ile kime ait olduğunu belirttiği halde gerek muhtarları ve gerekse de vatandaşları mevzuata aykırı şekilde gerçeği yansıtmayan beyanlarla meşgul etmesi ve aile hekimlerini hedef göstermesi açıkça hadsizlik olmuştur. “denildi.

Yapılan açıklama şu şekilde;

1 Şubat 2022 tarihinde Sakarya ili Hendek ilçesinde Hendek ilçesi kaymakamı, ilçe belediye başkanı, ilçe sağlık müdürü ve muhtarlar arasında toplantı gerçekleştiğini basından öğrenmiş bulunmaktayız.
Yerel bir gazetede toplantı görüntülerinin bir kısmı video şeklinde yayınlanmıştır.
Görüntüleri izlediğimizde, muhtarların sorunlarını anlatmaları üzerine Hendek İlçe Belediye Başkanı ve Hendek İlçe Sağlık Müdürünün kendi görevleri içinde bulunan bir konuyu iyileştirmesi gerekirken aksine bilgi ve liyakatla ters orantılı şekilde aile hekimlerini suçlayıcı yaklaşımlar sergilemişlerdir. Bu nedenle konu hakkında açıklama gereksinimi hasıl olmuştur.