Güncel
Giriş Tarihi : 02-02-2022 18:17   Güncelleme : 03-02-2022 15:38

KALDIRAMAYACAĞIN YÜKÜN ALTINA GİRMEYECEKSİN

TOPLU KONUT STOP!!! Meclis başkanı Babaoğlu, gündem öncesi meclisi bilgilendirme yönünde açıklamalarda TOPLU KONUT hamlesi hakkında açıklamada bulundu.

KALDIRAMAYACAĞIN YÜKÜN ALTINA GİRMEYECEKSİN

FİYATLAR DÜŞMEDEN OLMAZ

Babaoğlu, her zaman olduğu gibi toplu konut konusunda da topu taça atarak projenin akıbetinin sorumluluğunu ekonomik koşullara bağladı.

 FİYATLAR DÜŞMEDEN OLMAZ

Babaoğlu konuşmasında; “ bizim seçim vaatlerimizin arasında  özellikle dar gelirlilere,  hayatı boyunca  konut, ev sahibi olmamış vatandaşlarımızı konut sahibi yapmak gibi bir hayalimiz vardı. Halen de devam etmekte. Bunun projelendirilmesi, imarın şekillendirilmesi biraz zaman aldı. Tam başlamayı düşündüğümüz zamanda da malum tüm dünyada ekonomik krizlerin benzeri ülkemizde ortaya çıktı. Başlamak üzere iken demir 6 TL idi şu anda 12-13 TL civarında. Beton aldı başını gitti 600 TL’yi geçti. Eğer biz bunu yaparsak, anlamından çıkmış olacak.” Dedi.

VAAT GÜZELDİ AMA SONU GELMEDİ. DAR GELİRLİYE KONUT YOK

Babaoğlu; “ Dar gelirliler bir konut edinemeyecek, ticari olarak düşündüğümüz bir konut projesine evrilecek.Açıkçası ben hala dar gelirlilere konut yapma fikrindeyim. Bu düşüncemizi erteliyor konjektürün netleşmesini bekliyor, beklemeye alacaz” dedi.

TOKİ İLE GÖRÜŞMELERİMİZ VAR, AÇIKCASI YAPMAK İSTEMİYORUZ

 Bu arada TOKİ ile görüşme içerisinde olduklarını ifade eden Babaoğlu; “ eğer onlar projemizi kabul ederlerse onlara yerimizi devredeceğiz. Açıkcası Sosyal Belediyecilik bağlamında düşündüğümüz bu proje Sosyal konuttan çıkıp farklı bir mecraya taşındığı için yapmak istemiyoruz.” dedi

EMANETTE PARALARI BİZDE DURMASIN

Babaoğlu; “ Bunun karşılığında vatandaşlardan aldığımız 1.000’ner TL  paranın bir kısmını ödedik diğerlerinin de parasını ödemeye devam ediyoruz. Bizde emanetleri durmasın diye onların paralarını ödeyeceğiz. Yeni bir süreç başladığında tüm halkımızı bu konuda bilgilendireceğiz” diye konuştu.