Güncel
Giriş Tarihi : 02-02-2022 17:45   Güncelleme : 03-02-2022 15:38

RESMİ PLAKALI KİRALIK MAKAM ARACININ AYLIK KİRASI 15.000+KDV

Hendek Belediyesi olağan Şubat ayı meclis toplantısı Belediye başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında toplandı. 9 gündem maddesi kamuoyuna duyurulmuşken gündeme mecliste 3 madde ilave edilmesi, mecliste tansiyonu yükseltti.

RESMİ PLAKALI KİRALIK MAKAM ARACININ AYLIK KİRASI  15.000+KDV

İLAVE GÜNDEM MADDELERİNDEN BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİZ, BİZE BİLGİ  NEDEN VERİLMİYOR

AK Parti grup sözcüsü Hamit Canlı ilave edilen gündem maddelerinden haberdar olmadıklarını; “ TÜRKAY şirketinin sermaye artırımından burada mecliste haberdar oluyoruz  bu yüzden oylamada  çekimser kalacağız” diyerek bazı önemli konuların kendileri ile paylaşaılmadığının altını önemle çizdi.

Elektronik oylama ile yapılan oylamaları biz izleyiciler göremediğimiz için oylama yapılan gündem maddelerinin hangisinin oy çokluğu hangisinin oy birliği ile geçtiğini bilemediğimizden bu konuda  bilgi aktaramıyoruz.

KARAMANIN KOYUNU BU MECLİSTE ÇIKTI OYUNU!

Bisiklet ve yürüyüş yolu Projesine bakanlıkça  % 50, belediye bütçesinden de  % 50 harcanarak yapılacak.

Gündemde yer alan Bisiklet ve yürüyüş alanı projesinin bakanlıkça kabul edildiği açıklanmasının ardından söz alan meclis üyesi Hamit İsmailoğlu; “ bu alan nerede hangi bölgede yapılacak ve projenin tamamı nedir?” sorusuna meclis başkanı Babaoğlu; “ açıkcası bakanlık bizim projemizin bedelinin  yarısının iller bankasından kredi verilmesi ( %50 hibe % 50 belediye büyçesinden ) kalan yarısının da Hendek Belediyesi bütçesinden karşılanacağını”  belirterek proje bedelinin totalde 4.400 milyon TL olduğu bilgisini paylaştı.

HENDEK’E KALICI HİZMET

AK Parti meclis üyesi Adem Sefa söz alarak; “ kamuoyunda dillendirilen; Büyükşehirden Hendek’e ne hizmet geliyor” şeklinde söylemler var.  Büyükşehirin onayı ile Hendeğimizin Beylice mevkii Lojistik Depolama Alanı ve İmalat alanı olarak ilan edilmiştir diyerek Hendek’e kalıcı hizmetin geldiğini ifade etti.

BEYLİCE’YE PİYANGO VURDU

Beylice mevkiinde  Düzce istikametinde  D-100 karayolunun sağ bölümünün tarımsal ya da konut alanı olarak kullanılamıyor olması nedeni ile istihdama katkı sağlamak adına  yaklaşık 4.000 dönüm arazi Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından  Lojistik Depolama ve İmalat Alanı olarak ilan edildi.

AYLIK KİRA BEDELİ 15.000+KDV

Gündem maddelerinin bitmesi ile oturumu sonlanan meclis toplantısında dile getirdiğimiz; “ geçen yıl Hendek Belediye meclisinden yeni bir makam aracı satın alınması hususunda meclisten yetki almıştınız. Belediyenin ekonomisini gerekçe göstererek satın almayı değil kiralama yönünde tercihte bulundunuz. Kiralık makam aracınıza aylık kira bedeli olarak ne kadar para ödeniyor?” sorusunu cevaplaması amacıyla önce AK parti grup sözcüsü Hamit Canlı’ya akabinden de meclis başkanına yönettik. 

BU GÜNE KADARDA SORMADILAR!

Canlı, daha söze girmeden meclis başkanı Babaoğlu; “ AK Parti gurubunun bundan haberi yok. Sormadılarda bu güne kadar.” Diyerek ön bilgi vermesinin ardından , “ aracın aylık kira bedeli 15.000+ KDV” olduğunu ifade ederek kamuoyunu bilgilendirdi.