Güncel
Giriş Tarihi : 29-01-2022 11:12   Güncelleme : 30-01-2022 12:50

TC HENDEK BELEDİYESİ VE ŞEHİDE SAYGISIZLIK!

Gelir kaynaklarının pandemi dolayısı ile gerilediğinden dert yanan Hendek Belediyesi çareyi şehidimizin tabelasını sökerek yerine reklam bilbordları dikmekte buldu.

TC HENDEK BELEDİYESİ VE ŞEHİDE SAYGISIZLIK!

İŞTE HENDEK BELEDİYESİNİN GELDİĞİ NOKTA!

Hendek Belediyesi Ocak 2022 yılı olağan meclis toplantısında bilbord tabela ve reklamlarıyla ilgili yaptığı açıklamasında; “ayrıca şehrin muhtelif yerlerinde kullanılmak üzere 71 adet reklam materyalinin ihalesinin mevzuatlara uygun bir şekilde tamamlandığını söyleyerek” konuyla ilgili detaylı bilgiler paylaşmıştı.

   Bu süreç içerisinde reklam bilbordlarının  9’unca ayda ilçede faaliyet gösteren reklam firmalarının haberi olmaksızın oldu-bitti ihale ile 71 reklam bilbordu aylık 12.000+KDV:%18 ( 12.960 tl???) ye ihale edilmişti.

 MEVZUATA UYGUNLUK BU İSE!!!

   Belediye başkanının ifadesine göre MEVZUATA UYGUN olan bu tabelalar; ne hikmetse  ilçe genelinde değişik bölgelere kafalarına göre dikilmekte, nedendir bilinmez hemen ertesi gün sökülüp bir başka alana dikilmekte olduğunu gördük.Mevzuta uygunluk bu ise???

   PARA, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZDEN DAHA MI ÜSTÜN?

Hadi hespini geçtik, sinemize gömdük amma bir şehidimizin adının bulunduğu cadde üzerinde şehidimizin isminin bulunduğu ışıklı tabelanın yerinden sökülerek kaldırılması ve akabinde üç kuruş para kazanacağız mantığı ile reklam bilbordlarının dikiliyor olmasını kabullenmek mümkün değil. Bu mu, tabelasına TC yazdırarak adeta ilçede bir devrim yapmış  anlayışı ile hareket eden Hendek Belediyesi sorumluları  bu vebalin altından nasıl kalkacaklar? Hani her biri MEVZUATA uygundu???

ŞEHİDİMİZE DUYULAN SAYGININ KARŞILIĞI BU MU OLMALIYDI?

  Şehitler diyarı olan ilçemizde şehidimize duyulan saygının ifadesi bu mu olmalıydı? Türk Milliyetçisiyim diye ortaya çıkanların bu tutum ve davranışlarını mensubu bulunduğu partinin yetkililerinin de  böylesi önemli bir konuda ne yönde bir tavır ve tutum takınacakları kamuoyunda merak konusu…

ACAR GAZETECİ

İlçemizin acar gazetecisi Bülent Yaman’ın gündeme taşıdığı bu vurdumduymazlık ve saygısızlık daha çok su kaldırır.

   AÇ TAVUK KENDİNİ DARI AMBARINDA SANIR!

   Hele hele  daha dün bir haber sitesinde konuşan ve  “gelecekteki hedefiniz nedir?” sorusuna Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun verdiği cevap hayli ilginç. Hani derler ‘ya aç tavuk kendini darı ambarında sanır’ misali kendisinin Cumhur İttifakının Belediye başkanı olduğunu , bir dönem daha Cumhur İttifakının belediye başkanı adayı olup bir dönem daha Hendek Belediye Başkanlığı yapmayı  hedeflediğini ifade etti.

CUMHUR İTTİFAKI GÖNÜLLÜLERİNİN OYLARI ÇANTADA KEKLİK Mİ?

   Hadi diyelim ki Cumhur İttifakı kendisini aday gösterdi. Kazanacağının bir garantisi var mı? Cumhur İttifakının gönüllülerinin oy’ları çantada keklik mi?

DOĞMAMIŞ ÇOCUĞA DON BİÇİYORLAR!

Her geçen gün ivme kazanan Millet İttifakının bileşenleri yelkenlerini rüzgarla doldururken, Cumhur İttifakı’nın temsilcilerinin yapılan yanlışlara bile seslerini çıkartmamalarını ilçe halkının unutacağını mı sanıyorsunuz?

   Görünen o ki şimdiden doğmamış çocuğu don biçmek sizi yanlış yöne götürecek o nedenle dostane bir tavsiyede bulunayım  TİTRE VE KENDİNE DÖN…