Güncel
Giriş Tarihi : 23-01-2022 19:41   Güncelleme : 24-01-2022 12:39

İNCİ; ‘İLK KEZ TÖRENE KATILAMAYACAĞIM’

İlçemizde dört dönem üst üstüne Hendek Belediye Başkanlığı yapan 25. Dönem AK Parti Sakarya milletvekili Ali İnci, uzun yıllar birlikte görev yaptığı emekli zabıta müdürü Ali Üstüncan’ın cenaze törenine katılmasının ardından şehidimizin kabri başına gelerek dua etti.

İNCİ; ‘İLK KEZ TÖRENE KATILAMAYACAĞIM’

Üstlenmiş olduğu  yerel yönetimler başkan yardımcılığı görevi nedeni ile yarın Trabzon ve Gümüşhane’de olacağını vurgulayarak burada bulunamayacağını belirtip şehidimizin kabri başında dua ve niyazda bulundu.Kabir taşında bulunan şehidimizin resminin üzerindeki kar’ı temizleyen İnci duanın ardından  mikrofonlarımıza şunları söyledi.

RAHMETLE ANIYORUM

İnci; “ Ali Gaffar Okkan’ı rahmetle anıyorum. Aradan yıllar geçmiş olsa da acısı hala tazeliğini korumaya devam ediyor. Bizler belediye başkanı olduğumuz dönemde  Diyarbakır emniyet müdürü olduğu vakit kendisi ile çok sohbet ettik. Diyarbakır’la alakalı olarak şunu söylüyordu;  ‘ benim için Hendek ne ise Diyarkabakır’da odur. ‘

O YIL DOĞAN ÇOCUKLARA ALİ GAFFAR İSİMLERİ VERİLDİ

İnci; “ Bu derece Diyarbakır’ı seviyordu. Halkın da onu çok sevdiğini gördük, gözlemledik.  Şehadet şerbetini içtikten sonra Diyarbakır’da doğan çocuklara Ali Gaffar Okkan isimleri verildi. Süreç içerisinde Diyarbakır’dan  her yıl anma törenlerinde Ali Gaffar Okkan’ları getirdik. Burada kabri başında kendisine dua ettiler, rahmet okudular ve o sevgileri devam ediyor.

GAFFAR OKKAN BİR KAYNAKTI

Ali Gaffar Okkan, Doğu ile Batı arasında gerçekten bir kaynak olmuştu bir kaynaştırma oldu. Bir Kardeşlik Hikayesi adı altında ilçemiz Hendek’de büyük bir sempozyum yaptık. Diyarbakır Dicle Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi arasında yaptığımız ve Hendek’de oluşturduğumuz bu sempozyuma genel müdürler, eski emniyet müdürlerimiz, üniversitelerden öğretim görevlileri katılarak, yani ne yaptı Ali Gaffar Okkan’da ? Diyarbakır’da bu kadar güzel bir sevgiyi bu kadar  güzel bir olayı kazandı. Memurlarımız, müdürlerimiz veya Diyarkakır’da, doğuda görev yapmış  olanların bu sevgiyi kazanmaları lazım. Bununla ilgili yapmış olduğumuz sempozyumun adı Bir Kardeşlik Hikayesi isimli bir kitap oluşturduk. Diyarbakırspor birinci lige çıktığında sporcularımız buraya kabristan başına geldiler, Ali Gaffar Okkan’ın rahmetli olduğunun ilk senesiydi. Onları burada biz karşıladık, ağırladık, ev sahipliği yaptık. Elimizden geleni bizlerde üzerimize düşeni yaparak Ali Gaffar Okkan’ın yaptığı güzellikleri eksik bırakmadık.

BÖYLE DEVLET ADAMLARINA ÜLKEMİZİN ÇOK İHTİYACI VAR

Ben kendisini rahmetle anıyorum. Allah rahmet eylesin. Böyle devlet adamlarına ülkemizin çokça ihtiyacı olduğunu ifade ediyor hepinizi  saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Allah yerini cennet eylesin. Ailesine, çocuklarına dünyada ve ebedi alemde mutluluklar nasip eylesin.

İYİ Kİ BÖYLE BİR EVLAT YETİŞTİRDİNİZ

Hemen yanı başında anne ve babası var, iyi ki böyle bir evlat yetiştirdiniz diyorum” diyerek duygularını ifade etti.

NOT:  Kabir başında yaşananların videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresi üzerinden izleyebilirsiniz.