Güncel
Giriş Tarihi : 13-01-2022 18:24   Güncelleme : 14-01-2022 15:04

ÇİLEK, GÜVEN TAZELEDİ

SESOB’a bağlı Kamu ve Meslek Kuruluşu Hendek Berberler ve Kuaförler Odası başkanlığı seçimleri ilçemiz Ticaret Merkezi konferans Salonunda yapıldı. Tek adayla gidilen kongrede divan Başkanlığını SESOB Başkanı Hasan Alişan yaparken divan katipliklerini de Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Demirel, Hendek Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Varlıca ve odanın yönetim kurulu iki üyesi görev aldı.

ÇİLEK, GÜVEN TAZELEDİ

BİZ  STK DEĞİLİZ KANUNLA KURULMUŞ MESLEK ÖRGÜTLERİYİZ

Divan başkanı Hasan Alişan, kendilerinin bir Sivil Toplum Örgütü olmadıklarının altını önemle çizerek; “ bizler kanunla kurulmuş Kamu ve Meslek kuruluşlarıyız” dedi. Alişan, yaşanan pandemiye de dikkat çekerek; “ bu genel kurulları layıkıyla yapabilmek adına tedbirlere sıkı sıkıya uymalıyız, lütfen aşılarımızı olalım. Ne benim size ne de sizlerin bana hastalık bulaştırma hakkı yoktur. Aşı olmayanlar aramıza ve genel kurullarımıza katılmasın” dedi.  Alişan, bazılarının kendilerini; “ koltuklarda ne çok oturdular, kalkmak bilmiyorlar” şeklinde eleştirilerde bulunduklarına vurgu yaparak; “ bizler meslek kuruluşları olarak kanunla kurulmuş bir kuruluşuz.  Başkanın kimin olup olmayacağına genel kurul üyeleri karar verir. Kimsenin emir eri değiliz. Bizi koltukta neden hala oturuyor diyenler , neden  kalkmıyorlar, başarıları nedir” diye onları sorgulamalıdırlar” diyerek menfi yönde eleştiri yapanlara göndermede bulundu.

GÜNDEM 14 MADDE

14 gündem maddesi ile toplanan genel kurula CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP ve İYİ Parti Hendek İlçe Başkanları katıldı.

MESLEĞİN DUAYENLERİNE PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Kongrede aday olan mevcut başkan Vahdet çilek tarafından meslekte 30 yılını dolduran meslek üyelerine plaket vererek gönüllerini aldı. Meslek büyüklerine plaketleri, belediye başkanı Turgut Babaoğlu, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar ve İYİ Parti İlçe Başkanı  Fatih Bayındır tarafından verildi.  Plaketlerini alan meslek büyükleri bu naciz düşüncesinden dolayı  oda başkanı Vahdet Çilek’e teşekkür ettiler.

SİZLER OLMASAYDINIZ BİZLER  BU GÖREVLERDE SİZLERE HİZMET ETME ŞANSI BULAMAZDIK, İYİKİ VARSINIZ

Gündemin dilek ve temenniler maddesinde mevcut başkan Vahdettin Çilek kongre üyelerine hoş geldiniz diyerek teşekkür konuşması yaptı. Çilek, konuşmasında; “  çok değerli kongre üyeleri eğer sizler olmasaydınız bizde bu görevlerde sizlere hizmet etme şansı bulamazdık.  Katılımlarınızdan ve odamıza sahip çıkmanızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyiki varsınız diyorum, varolun sağolun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Gündemin tamamlanması sonrasında seçimlere geçildi.