Asayiş
Giriş Tarihi : 12-01-2022 14:20   Güncelleme : 14-01-2022 15:07

OLAY YERLERİ FARKLI, OLAYIN FAİLLERİ AYNI KİŞİLER

Kalayık ve Yeniköy mahallelerinde meydana gelen evden hırsızlık olayları ile ilgili olarak Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı sivil ekip ve asayiş ekiplerince yapılan takip netice verdi ve iki şüpheli çalınan mallarla birlikte gözaltına alındılar. Şüpheliler çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı.

OLAY YERLERİ FARKLI, OLAYIN FAİLLERİ AYNI KİŞİLER

DİKKAT JANDARMA! HER KILIKTA KARŞILAŞABİLİRSİNİZ

   Hendek jandarması sık aralıklarla  Kalayık ve  Yeniköy mahallelerinde yapılan hırsızlık şikayetleri sonrasında bölgeye sivil ekipler görevlendirdi. Bazen bir oto sürücüsü, bazen aylak aylak gezen biri bazen de çoban görünümünde konuşlanan jandarma, kontrollerin yanı sıra ilçe genelindeki kameraları izleyerek hırsızlık olayının faillerine ulaştı. Turanlar mahallesi sakinlerinden olduğu öğrenilen hırsızlık zanlısının E.T. ve S.B. isimli vatandaşlar olduğunun tespiti üzerine mahalle abluka altına alındı ve şüpheli kişileri ikametgahlarından gözaltına aldılar.

İFADELERİNDE SUÇLARINI İKRAR ETTİLER

   Cumhuriyet Savcılığından alınan talimatlar doğrultusunda ifadeleri alınan her iki şüpheli de iki hırsızlık olayının da faillerinin kendileri olduğunu ikrar edip ikametgahlarında sakladıkları çalıntı malları jandarmaya teslim ettiler.

ADLİ MAKAMLARA TESLİM EDİLEN ZANLILAR TUTUKLANDI

   Çalınan mallar jandarma gözetiminde müştekilere teslim edilirken şüpheli iki şahıs Hendek adli makamlarına teslim edildiler. Her iki hırsızlık zanlışı kişi de adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NOT: Şüphelilerin adli makamlara teslim edildiği anki görüntüleri Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresi üzerinden izleyebilirsiniz.