Siyaset
Giriş Tarihi : 11-01-2022 09:35   Güncelleme : 11-01-2022 09:43

BAYINDIR, GAZETECİLER GÜNÜNÜ BÖYLE KUTLADI

Hendek İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Bayındır, ilçemizde haber dalında faaliyet gösteren yerel gazete muhabir ve gazetecileri Vanilla Restaurantta düzenlediği akşam yemeği ile ağırladı.

BAYINDIR, GAZETECİLER GÜNÜNÜ BÖYLE KUTLADI

DAVETİMİZE İCABETİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Beraberinde İYİ Parti yönetim kurulu üyeleri ile birlikte gazetecileri ağırlayan Bayındır, partisinin 4 yıldır siyasette söz sahibi olduğunu vurgulayarak; “ yoğun çalışma tempomuz  ve pandemi sebebi ile uzun süredir birlikte olamıyorduk. Pandemi kurallarının da esnetilmesini fırsat bilerek, her türlü şartlarda kamuoyunu bilgilendirmek adına kamusal görev yüklenen değerli basın temsilcileri ile birlikte bir araya gelmekten şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim” diye konuştu.

SİYASETÇİ SEÇMENLE İMZALADIĞI AKDE UYMASI GEREKİR

İlçenin siyaset, spor, kültürel ve en önemlisi Hendek Belediyesi yerel yönetiminin iş başına geldiğinden bu güne kadar yapılan hizmetlerin masaya yatırıldığı gecede İYİ Parti İlçe Başkanı Bayındır; “ siyasiler seçimler öncesi seçmene vaadlerde bulunurlar bu vaadlerini de bir beyannamede deklare ederler. Bu beyanname seçmen ile siyasetçinin akididir. İş başına gelen siyasetçi de bu akidine uymak zorundadır. Geldiğimiz bu günde 33 ay geride kaldı ancak verilen vaadlerden elle tutulan gözle görülen bir faaliyetin olmaması vatandaşın siyasilere bakış açısını olumsuz yönde eksiltmekte güven bunalımına sürüklemektedir. Yaldızlı ve süslü laflarla, reklamlarla ne yazık ki hizmet gemisi yürümüyor. Yerel yönetim öncelikle bunu kaale almalı halka verdiği sözler bir yana halkın beklentilerine karşılık vermelidir. “ dedi.

KAYBEDEN HENDEK OLUYOR

İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Bayındır, “ Yeni yönetimin iş başına gelmesi ile ilçemiz her geçen gün hizmet noktasında ivme kaybetmekte, kaybeden ilçemiz ve ilçe halkımız olmaktadır. Her söyleminde haktan, adaletten ve şeffaflıktan dem vuran  Hendek Belediye Başkanı sayın Turgut Babaoğlu ilçenin sorunlarında bir arpa boyu yol gidilememesi, verilen vaadlerin iş başına gelindikten unutulması, siyasilerimizin gündeme taşıyarak  ilçemiz hakkında sordukları soruların cevapsız bırakılması yönetimin bu iddialara kayıtsız kalması  kabul edilemez. Sayılı gün çabuk geçer yarın bu seçmen bu vurdumduymazlığın karşılığını sandıkta mutlaka verecektir” diyerek yönetimin basiretsizliğine dikkat çekti.

YARDIMIN REKLAMI OLMAZ

İlçenin sorunlarının konuşulduğu gecede gazetecilerin de sorunlarını dinleyen Bayırdır ve ekibi bundan böyle ülkenin seçim sathına girdiğine vurgu yaparak sık sık bir araya gelineceğinin ve basın temsilcileri ile haber paylaşımının yapılacağının altını önemle çizdi. Her geçen gün üye sayılarını artırdıklarını ifade eden Bayındır, ilçe genelinde yaptıkları hayır hasenat çalışmaları, cenaze, düğün gibi cemiyet ziyaretlerini haber olarak paylaşmadıklarını vurgulayarak; “  bir elin verdiğini diğer elin görmesini” istemediklerinden bu tür bir tavır sergilediklerini belirtti.

BELEDİYE KAYNIYOR

Geceye katılan gazetecilerin anlattıklarından ortaya çıkan sonuç şunu gösterdi. Hendek Belediyesi içerisinde ayrımcılık, gruplaşma ön planda. Bu durum halihazırda su üstüne çıkmamış  görünse de  çok yakında  gerek spor kulübünde gerekse  kurum içerisindeki makam ve mevki hırsı çok şeylere gebe…

Yaklaşık 3 saat süren gece toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.