Güncel
Giriş Tarihi : 09-01-2022 16:23   Güncelleme : 14-01-2022 15:06

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI SEÇİMLERİNDE KAZANAN HENDEK OLDU CEMİL VARLICA: 239 SEZAİ TAZİM: 118

650 aktif üyesi bulunan Hendek Şoförler ve Otomobilciler Odası olağan kongresi Hendek Ticaret Merkezi Konferans Salonunda yapıldı. İki adayla gidilen seçimde odalarına sahip çıkan üyelerin kongreye yoğun iştiraki sevinç yarattı.

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI SEÇİMLERİNDE KAZANAN HENDEK OLDU
CEMİL VARLICA: 239  SEZAİ TAZİM: 118

DİVAN BAŞKANLIĞINI HASAN ALİŞAN YAPTI

Hendek Ticaret Merkezi Konferans Salonunda yapılan kongrede Divan Başkanlığını SESOB Başkanı Hasan Alişan yaparken  divan üyeliklerini de  Erkan Karagöz, Cemal Sarı, Erkan Sunman ve Emre Atmaca  yaptı.

14 GÜNDEMLE TOPLANDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan ve 14 maddeden  oluşan gündem  sıralamayı takişp ederek sonlandırıldı.  Kongreye ilçe dışından çok sayıda oda başkanı da katılarak kongreyi şereflendirirlerken ilçemizdeki siyasi parti ilçe başkanlarından sadece İYİ Parti ilçe Başkanı Fatih Bayındır’ın katılımı oldukça dikkat çekti.

OYLAMA YAPILDI YÖNETİM AKLANDI

Hendek Şoförler ve Otomobilciler Odası genel kurulunda  yönetimin geçmiş 4 yıllık hesap bilançosu okundu ve oy birliği ile kabul edilerek yönetim aklandı.

BABAOĞLU, NAKLİYECİ ESNAFINA ÖĞÜT VERDİ

 Kongreye sonradan katılan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu yaptığı konuşmasında;  “kongreniz hayırlı olsun. Göreve geldiğimizden bu güne kadar geçen süreç içerisinde nakliye sektöründe hizmet veren arkadaşlarımızla ve kooperatiflerimizin başkanları ile sürekli istişare halindeyiz. Hendek nakliyecileri Türkiyenin araç ve şoför  filosuna sahip en büyük güçlerden biri Hendek. Bu gücün doğru kullanılmasından yanayım. Birbirinin işinde gözü olan kooperatif ve esnaf olmaktansa birlikte güç olmayı deneyin. Bölgede büyük bir güçsünüz bu gücü doğru kullanın  bir arada hareket etmeyi öğrenin” diyerek nakliyeci esnafına öğütte bulundu.

DEMİREL, “RAB’BİM SİZİN TEKERİNİZE TAŞ, ÇİVİ DEĞDİRMESİN”

Kongrede söz alan Hendek Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kooperatifi ve Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Demirel’de kongre üyelerine yaptığı konuşmasında; “ temsil ettiğim her iki makamım adına genel kurulunuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Demirel; “ yaklaşık 750 üyesi buluınan Hendek Şoförler ve Otomobilciler Odamızın üyelerinden asgari 500-550 üyesinin ihtiyaç duyduğu krediyi istedikleri şartlarda, bunu yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte sağladık ve  kendilerine verdik. Şartlar ne olursa olsun hiçbir arkadaşımızın talebini geri çevirmedik. Pandemi döneminde diğer esnaf arkadaşlarımızla birlikte nakliyeci esnafları olarak sizlerde çok zor şartlardan geçtiniz.

NAKLİYE SEKTÖRÜ DURURSA İLÇEDE TİCARET DURUR

Bir gerçek var ki o da sizler ilçemize sıcak para getiren bir sektörsünüz. Ciddi anlamda ilçemize para getiriyorsunuz. Siz durduğunuz zaman, kasap dururu, manav durur, market durur, tamirci durur, benzinci durur. O nedenle diyorum ki Rab’bim sizin tekerinize ne bir çivi, ne taş ne de bir vida nasip etsin. Sağlık ve hur içerisinde işinize gidin gelin. Ben Mehmet Demirel olarak her zaman ekibimle birlikte sizlerin yanınızdayım. Sayın Cemil Varlıca’da benim mesai arkadaşım. Diğer adayımız Sezai Tazim’de benim çok sevdiğim bir arkadaşımdır. Ama akşamdan şuna kızdım, buna kızdım adayım demek doğru değil. Bu işler böyle olmaz” diyerek kendisinin başkan olmadan önce bu odalarda yıllardır görev aldığını ifade edip; “ 9 yıl beklemenin ardından başkanım aday olmayınca adaylığımı açıkladım.

HANGİ ŞARTTA OLURSA OLSUN SİZLERİN ARKASINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİM.

Neticede sonuç genel kurulun taktirleri ile olur ama şunu bilin ki bu Mehmet Demirel kardeşiniz şartlar ne olursa olsun nakliye sektörünün arkasında dimdik durmaya devam edecektir. Genel kurula şahsım ve yönetici arkadaşlarım adına saygılarımı sunuyorum. Rab’bin sizi yolda kimseye mahçup etmesin. Gittiğiniz yerden alın terinizle dönün çoluk çoçuğunuza kavuşun” temennisi ile sözlerini sonlarırken genel kurul üyeleri Demirel’i ayakta dakikalarca alkışladı.

HER İKİ ADAYDA SELAMLAMA KONUŞMASI YAPTI

Kongrede mevcut aday Cemil Varlıca ve karşısına aday olarak çıkan diğer aday Sezai Tazim, mikrofona gelerek genel kurul üyelerine kısa birer selamlama konuşması yapmalarının ardından birliktelik fotoğrafı vererek adeta; “ kim kazanırsa kazansın kazanan Hendek olacak” mesajını verdiler.

Konuşmaların sonrasında oylamaya geçildi ve iki sandığın kurulduğu alanda üyeler kapalı oyla seçimlerini yaptılar.