Güncel
Giriş Tarihi : 08-01-2022 13:05   Güncelleme : 09-01-2022 16:40

BABAOĞLU: "İTİRAZIM VAR…BU MAAŞLA BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPILMAZ!!!"

Sayın başkan elinizi tutan yok. İstifa müessesesi açık. Bu medeni cesareti göstermeniz için ne bekliyorsunuz?

BABAOĞLU:

YENİ YILDA YENİ MÜJDELER…

Yeni yılın ilk Belediye Meclis toplantısı başkan Babaoğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda 13 gündem maddesi yer aldı. 11 gündem maddesi oy birliği ile kabul görürken 2 gündem maddesi ise oy AK Parti meclis üyelerinin ret oyu vermesi neticesinde oy çokluğu ile geçti.  

DÜNYA STANDARTLARINDA KALDIRIM DİYE BİR ŞEY YOK !!!

 Gündem maddelerine geçmezden önce meclise açıklamalarda bulunan meclis başkanı Babaoğlu ilçe genelinde uygulamaya konulan Trafik Eylem Planını savunarak,  “  dünya standartlarında kaldırım diye bir şey yok! Bizde de maksimum kaldırım  genişliği 120 cm’dir. Remziefendi caddesinde de cep parklar düşünüyoruz. Bir aracın gideceği yol genişliği  maksimum 4 metredir. “ dedi

BEYANNAMEDE VAADLER BAŞKA YAPILANLAR BAMBAŞKA…

Babaoğlu kendisine vatandaşlardan ( PARK SORUNUNU ÇÖZÜN!) şeklinde  eleştirilerde bulunulduğunun altını çizerek ; “ yolları genişletme şansımız yok.Yeni yol yapacak şansımız yok. Tek yön uygulamasına geçmezsek Trafik ve Otopark Sorununu çözemeyiz!!!” diye görüş bildiren başkan Babaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “ Çift yön trafik akışının olduğu yerleri tek yön yapmak tek çözüm!!! Bağdat caddesinde tek yön trafik akışına dönülmeden  trafik ve ticaret işlemez.”

SEÇİM BEYANNAMESİ:

 ORTA VADELİ PROJE…

 OTOPARK PROJESİ: Şehir merkezindeki araç sayısının  fazlalığına karşın, otopark sayısı yetersiz olduğundan MERKEZDE yapacağımız  MEYDAN ALTINA KATLI OTOPARK  yaparak  bu sorunu ortadan kaldıracağız!!!

BU MAAŞLARLA BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPILMAZ!

Meclis başkanı Babaoğlu belediyedeki mühendis maaşlarının 8.654.00 tl olduğunun altını çizerek,  başkan maaşlarına itirazı olduğunu şu sözlerle ifade etti. “ Belediye başkan maaşları çok düşük. Allah’tan birikimlerimiz var yoksa bu maaşla başkanlık yapılmaz!!!”

BİLBORDLAR YASAL DÜZENLEME İÇERİSİNDE

 Meclis başkanı Babaoğlu, ilçe genelinde bulunan reklam bilbord tabelaları konusunda da meclis bilgilendirdiği açıklamasında; “ 9’uncu ayda bilbord reklam tabelalarının ihalesi yapıldı. Toplamda 71 bilbord tabelası mevcut ancak bunlardan 52 adet tabela kullanımda. % 20 sini belediye olarak bila ücretsiz biz kullanacağız diğerlerinin ( 56 adedinin toplam  aylık kira bedeli 12.000+KDV olarak  36 aylığına ihale edildi.) Baikanlık makamının oluru ile tabelalarda yer değişikliği yapılmaktadır. “ diye konuştu.  

KÖY YERİ İLANLARI YAPILIRKEN BİLBORD İHALE İLANI NEDEN GİZLENDİ?

Büyükşehir yasası yoluyla Hendek Belediyesinin kullanımına geçen köy mera ve arazilerinin satış ilanları ilçemizdeki tüm yerel internet sitelerinde çarşaf çarşaf reklamları yapılırken bilbord ihalesinin ilanının yapılmamasının bir anlamı olmalı. Bu kadar açıklamanın ardından keşke bu konuya da açıklık getirebilmiş olsaydınız…

DÜN DİKİLENİ BUGÜN NEDEN SÖKÜYORSUNUZ?

Mecliste bu bilgilendirmeyi yapan başkana hatırlatmak isteriz ki,  her şey yasal statüde ilerliyor ise daha dün köprübaşı ışıklı kavşağına dikilen reklam bilbord tabelası neden söküldü? Hendek Belediyesi tarafından  Bayraktepe mahallesi Uludere yakasında bulunan kavşakta yapılan çalışmanın ardından yıl geçmesine rağmen  telefon direklerinin, telefon kutularının  ve yüksek gerilimin geçtiği enerji direğinin  hala yol ortasında olduğu, yapılan çalışmalar sonrasında delik deşik bırakılan kavşak çalışmasında çalışmanın bitirilmemiş olmasına rağmen reklam bilbordlarının dikilmesi mahalle sakinlerince eleştirilmekte ve  ( mahalle sakinlerine verilen değerin bir göstergesi) fikrinde hem fikirler.