Asayiş
Giriş Tarihi : 04-01-2022 19:37   Güncelleme : 04-01-2022 19:37

TEM FARESİ , JANDARMANIN OPERASYONU İLE KISKIVRAK YAKALANDI

ÇALARKEN UTANMADI YAKALANANINCA YÜZÜNÜ SAKLADI Parkshop Dinlenme Tesisinde meydana gelen hırsızlık olayları zanlısı Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı sivil ekip ve asayiş ekiplerince yapılan operasyon sonucu kıskıvrak ele geçirildi.

TEM FARESİ , JANDARMANIN OPERASYONU İLE KISKIVRAK YAKALANDI

KAYITSIZ YOLCULUK!

    23.12.2021 ve 02.01.2021 tarihlerinde Parkshop’ta meydana gelen hırsızlık olaylarında yapılan kamera incelemesinde şüpheli şahsın eşkalinin tespit edildiği, her iki olayı gerçekleştiren şahsın aynı şahıs olduğu, fakat şüpheli şahsın biletsiz bir şekilde İstanbul Esenler otogarından otobüs firmalarına otostop çekerek Hendek İlçesine geldiğinden herhangi bir kaydının olmaması sebebiyle kimlik bilgilerine ulaşılamamasına rağmen takipten vazgeçmeyen Hendek İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı sivil ve resmi ekipler, her türlü ihtimali gözeterek, adeta hırsız gibi düşünerek bölgeyi abluka altına alarak takibe başladı.

SUÇLU, SUÇ İŞLEDİĞİ MAHALLE MUTLAKA GELİR

Ekipler bu düşüncelerinde haklı çıktılar ve kameralarla eşgali belirlenen zanlı önceki olaylarda giydiği kıyafet ile  TEM Otoyolu Parkshoop tesilerine 2 gün sonra tekrardan gelmesi üzerinde zanlı ekiplerce gözaltına alındı.  

BENZER SUÇLARDAN 15 KAYDI VAR

 Jandarma ekipleri, kamera görüntülerindeki eşkale uyan şahsın kimlik sorgulamasında N.D. isimli şahıs olduğu, başta hırsızlık olmak üzere 15 ayrı suç kaydı olduğu tespit edildi. Derinlemesine yapılan tahkikatta şüpheli şahsın bu işi meslek haline getirdiğini  tespit eden ekipler, kendilerine  yapılan hırsızlık olaylarında 1 adet cep telefonu ve 2 adet laptop bilgisayar çaldığını belirlediler.   Olay günlerindeki kamera görüntüleri de  jandarmayı haklı çıkardı.

TUTUKLANAN TEM FARESİ FERİZLİ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Yakalanan şahısla ilgili olarak Hendek Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmesinin ardından  talimatlar doğrultusunda  gözaltına alınan şüpheli aynı gün mevcutlu olarak adliyeye sevk edildi. Savcılıkta alınan ifadesine müteakip Tutuklanarak Ferizli ceza evine sevk edildi.  

NOT:  TEM Faresinin hırsızlık yaparken utanmadığı ancak yakalandığında adli makamlara teslim edilirken tanınmamamk için yüzünü kapatmasının video gösterimini Facebook üzerinden hmet çileci ya da hendek şafak adresi üzerinden izleyebilirsiniz.