Güncel
Giriş Tarihi : 04-01-2022 11:16   Güncelleme : 04-01-2022 12:09

Çalışan, fırından ekmeği 3 tl'ye alırken emekli 1,5 tl'ye mi alıyor???

VATANDAŞ SANDIĞI BEKLİYOR Yapılan asgari ücret, memur ve emekli zamları toplumu zümre zümre ayırdıklarının en güzel cevabı oldu.

Çalışan, fırından ekmeği 3 tl'ye alırken emekli 1,5 tl'ye mi alıyor???

Trollar her gün klavye başında bu ücret artışlarını savunup yere göre sığmıyorlar. Eleştirmiyor, kınamıyorum. Çünkü onlar işlerini yapıyorlar!!!

Ya arkadaş dün dedikleri ile bugün dedikleri birbirini tutmayani taban tabana zıt açıklamalar yapanlar ne yazıkki alkış bekliyorlar, yahu neyin alkışını bekliyorsunuz?

31 Aralık akşamı yapılması gereken gaz, elektrik ve petrol ürünleri zamlarını dakikalarla ayırdınız yeni yıla aktardınız. Böylelikle yüksek çıkması muhtemel enflasyon zammının emeklilere yansımasını 6 ay ötelediniz.

Bugün karı-koca iki kişinin yaşadığı bir evin aylık elektrik  tüketimi asgari 160-170 kw. Gaz desen en az 300 tl. Petrole sözüm yok.Emeklilerin varsa araçları satsınlar, onlara ne lazım araba???

Enerjide kademeli artış adı altında yeni bir soygun icat edildi. Bundan bir haber olan zavallı emeklim birilerinin algı operasyonları istikametinde BEKA SORUNU!!! Adı altında bu halka yüksek zamları hak görenleri alkışlıyor.

En düşük emekli aylığını 2.500 TL’ye çıkardıklarını övüne övüne anlatan iktidar ve iktidar yanlıları bu ücretin açlık sınırının altında kaldığını neden unutuyorlar?  Memur emeklisine yapılan % 30’luk, SGK emeklisine yapılan % 25’lik artışı alkışlayıp neredeyse halay çekecekler. Kim bunlar?  Tuzu kuru olanlar…

İktidar yanlıları ve sevdalıları şu soruya yanıt versinler:

  • Asgari ücretli vatandaş fırından ekmeği 3 TL’ye alırken emekli vatandaş 1,5 TL’ye mi alıyor? Bu ücret zammının zümrelere göre neden ayrıcalık gösterdiğini birileri çıksın açıklasın bu millete...
  • Analatabildim mi yazımın başlığında bu iktidar toplumu zümrelere ayırdı dediğimi…