Siyaset
Giriş Tarihi : 03-01-2022 10:08   Güncelleme : 03-01-2022 15:59

YİNE ADAPAZARI BELEDİYESİ YİNE RANT

Bugün gerçekleşecek Adapazarı Belediyesi Belediye Meclisi toplantısı yine bir rant çalışmasına sahne olacak. Adapazarı Belediyesi Maltepe mahallesinde 951 ada içindeki bazı parselleri konut alanına çeviriyor. Yeşil alan olarak kullanılan parsellerin konut alanına çevrilecek olması artık kanıksanan bir Adapazarı Belediyesi yeşil alan talanı örneği olarak kayıtlara geçecek.

YİNE ADAPAZARI BELEDİYESİ YİNE RANT

On yıllardır yeşil alan olarak mevcudiyetini koruyan komşu parseller hemen alt parseline yeni il emniyet müdürlüğü binası yapılacak olması sonrasında konut alanına çevrilecek ve yine birileri zengin olacak.

 

 

MUTLU IŞIKSU ROMA KRALI JÜSTİNYEN’İN 1464 YILLIK EKSİĞİNİ TAMAMLAYACAK

 

Katlı Pazar esnafının yıllardır dile getirdiği 7m genişliğindeki 30m lik yolu AKP İl Başkanının (aslında yasal olarak yıllar önce istimlak edilen) arsasından geçtiği için açamayan Mutlu Bey gözünü Roma Kralı Jüstinyen’in 558 yılında yaptığı köprüye dikmiş. İmarı konuta çevrilen 951 ada 254 parsel Jüstinyen Köprüsünün sonundaki sunağa da ev sahipliği yapıyor. Kim bilir belki de Adapazarı belediyesi gerekli terkler den de zamanla vazgeçer ve böylece burada konut yapacak olanlar 1464 yıllık bir sunak alanına sahip sitelerinde Adapazarı Kralı 1. Mutlu Işıksu’yu yadederler.

 

Buradan meclisteki muhalefet parti temsilcilerine daha öncekiler gibi yine seslenmek istiyoruz; bari bu kez, hiç olmazsa bu kez, en azından tarihimizden utanarak red oyu verin. Bu yeşil bilmez tarih bilmez talana destek olmayın.

 

 

 

FATMA KURTULUŞ

 

Memleket Partisi

Sakarya İl Başkanı