Siyaset
Giriş Tarihi : 01-01-2022 18:05   Güncelleme : 01-01-2022 18:05

FATİH ERBAKAN'DAN ZAM YAĞMURUNA SERT TEPKİ!

Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan, yeni yılla birlikte başlayan zam yağmuruna, "Yeni yıla zamlarla giriyoruz. Elektriğe yüzde 50 ila yüzde 130 zam, Doğalgaza konutta yüzde 25, sanayide yüzde 50 zam. Akaryakıta her gün zam. Bu zihniyetle mevcut iktidarın, bu milletin derdine derman olması mümkün değildir." sözleriyle tepki gösterdi.

FATİH ERBAKAN'DAN ZAM YAĞMURUNA SERT TEPKİ!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partisinin aylık olağan il başkanları toplantısında gündemi değerlendirdi.

 

İktidarın Bu Millete Vereceği Bir Şey Kalmadı

2022 yılının milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, maddi ve manevi sıkıntılardan kurtuluş yılı olması temennisiyle konuşmasına başlayan Erbakan, "Ülkemizin ekonomi alanındaki kronik yapısal problemleri nedeniyle yani, yerli-milli üretim ve ihracatımızın yeterli olmaması nedeniyle, katma değerli ürün üretimimiz ve ihracatımız olmaması nedeniyle, bir diğer deyişle, yıllardır sürdürülen borç-faiz-beton-çimento ekonomisi yüzünden, doğal olarak döviz kurları 2021 yılında patladı. Yeni yıla zamlarla girişimiz bunu en açık bir şekilde ortaya koyuyor. Elektriğe konutta yüzde 50 ila yüzde 130 zam. Doğalgaza konutta yüzde 25, sanayide yüzde 50 zam. Akaryakıta zam. 'Zam, vergi, borç, faiz ekonomisi' diye yıllardır söylüyoruz. Maalesef iktidarın anlayışı değişmiyor. Gelir kaynakları değişmiyor. Bir kaynak lazım olduğu zaman ya yüksek faizli düşük vadeli dış borç alacaksın ya elimizdeki varlıkları satacağım ya da milleti sıkıp suyunu çıkartacağım' bu zihniyetle mevcut iktidarın milletin derdine derman olabilmesi mümkün değildir’ ifadelerini kullandı.