Asayiş
Giriş Tarihi : 22-12-2021 09:59   Güncelleme : 23-12-2021 12:10

ASAYİŞ BERKEMAL

Yaklaşan yeni yıl dolayısı ile arama ve kontrollerini sıklaştıran İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçenin değişik güzergahlarında değişik noktalarda soğuk hava ve yağan kara rağmen rutin görevlerini yaparak asayiş kontrollerini yapıyorlar.

ASAYİŞ BERKEMAL

SOĞUK HAVA VE KAR’A RAĞMEN POLİS GÖREV BAŞINDA

Dün akşam İlçe Emniyet binası önünde Şehit Ali Gaffar Okkan bulvarında görev yapan trafik  ekipleri sürücüleri durdurup hem GBT hem de araç evraklarını kontrol ettiler. Polis memurlarının sürücülerin evraklarını kontrol etmelerinin ardından evrakları tamam olan sürücülere kibarca ve nazikçe teşekkür edip  iyi akşamlar dileyerek yol verdiler.

POLİS, HALKIN EMNİYET VE GÜVENİNİ SAĞLAYAN KAMU BİRİMİDİR

Yetkililer, kış aylarına girildiğine dikkat çekerek sürücülerin varsa araçlarının eksikliklerini yaptırarak trafiğe çıkmalarının can ve mal emniyetleri açısından önemli olduğuna vurgu yaparak, bu tür denetim ve kontrollerin ilçenin değişik noktalarında değişik saat dilimlerinde  devam edeceğini belirterek;  “polis  halkın emniyetini sağlamak, ülkenin ve milletin  bölünmez bütünlüğüne , Anayasal düzenine ve genel güvenliğe dair önleyici ve koruyucu tedbirler almak üzere görev yapan kamusal hizmet birimidir” dediler.

Yapılan denetimlerde bir aksaklık yaşanmaması, sürücülerin kurallara ve uyarılara uymaları memnuniyet yarattı.