Güncel
Giriş Tarihi : 17-12-2021 16:53   Güncelleme : 18-12-2021 16:58

KÜLTÜREL ETKİNLİKLER VE KİTAP FUARI AÇILDI

İL MÜFTÜSÜNDEN KÜLLİYEYE ÖVGÜ DOLU SÖZLER Hendek Rasimpaşa külliyesinde Cuma namazı öncesi minbere çıkan Sakarya müftüsü Hasan Basiş verdiği vaazın ardından sözü açılışı gerçekleşecek olan Küktürel Etkinlikler ve Kitap Fuarına getirerek sözlerini “ ülkede çok yer gezdim ancak Rasimpaşa Külliyesi gibisini görmedim. Külliye, İslamiyete bakış açısı ve Hendek ilçesi insanının samimiyetinin, islamiyete bağlılığının bir göstergesi olan külliyeye emeği geçenleri tebrik ediyor, ilçeye hayırlı olmasını diliyorum” sözleriyle bitirdi.

KÜLTÜREL ETKİNLİKLER VE KİTAP FUARI AÇILDI

HENDEK HALKINA NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR, HAKLARINI ÖDEYEMEM

    Cuma namazı çıkışında Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Rasimpaşa Derneğinin ortaklaşa düzenlemiş oldukları Kültürel Etkinlikler ve Kitap Fuarı açılışı gerçekleşti. Büyükşehir Belediye personeli tarafından kurulan sahnede ilk konuşmacı olarak gelen Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci yaptığı konuşmasında; “ bu eserin yapılmasında öncelikle Hendek halkının beni belediye başkanı seçmesi ile Hendek halkına ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu eserin meydana gelmesinde bu esere başlamamızdan bugüne kadar Sakarya’mızda görev yapan il müftülerimizinde katkıları vardır. Teşekkürlerimi ifade ediyorum” diyen İnci, fuar açılışına diyanet işleri başkanı Ali Erbaş’ın daha öncesinden planlanmış programı doğrultusunda Artvin ilinde bulunmasından dolayı törenimize katılamamıştır. “ diyerek konuya açıklık getirdi.  BAŞARDIK ELHAMDÜLİLLAH

Ali İnci, “ programın yapımcısı kardeşimiz külliyemiz bünyesinde bulunan eserler saymakla bitmez. Bu eseri yaparken şunu hedefledik. Bu eser Türkiye’de ve Dünya’da bir numara bir eserdir. Benzeri yok.  10 kişilik cemmat için devlet camiye imam ve müezzin veriyor. 5 vakit ezan 5 vakit namaz kıldırıyorlar. Bizim hedefimiz ibadethanemizi her an yaşayan bir eser haline getirmek. Bunu da başardık elhamdülillah.  4-6 yaş gurubu da dahil olmak üzere jimnastik sporuyla , akıl oyunlarıyla ,ana okulu ile, okçuluğu ile, masa tenisi ile, bilardosu ve tekvando ve karate sporuyla   devam eden ve en önemlisi vefat ettiğimizde evlerimizde yaşadığımız sıkıntıları berataraf etmek adına burada erkeller ve bayanlara ait olmak üzere  oluşturduğumuz  taziye evimiz burada hizmet vermektedir. “ diyerek protokolü bilgilendirdi.

ALLAH KENDİSİNE  CENNET KAPISI YAPSIN

Ali İnci, sözlerini; “ camimize baktığımda merhum  abimiz Halit Evin’i gördüm. Camimize başta kapıları olmak üzere çok katkıda ve destekte bulunmuştur. Allah bu kapıları ona cennet kapısı yapsın inşallah.  Bu camimize katkıda bulunan SakaryaBüyükşehir Belediye Başkanımız camimizde bulunan aşevimizi yapmıştuır, açılışımıza gelen katılımcılarımızı doyurmak sureti ile katkı sağlamıştır. Kendilerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” diyerek devam ettirdi.

İNŞALLAH KÜLLİYEMİZİN AÇILINI CUMHURBAŞKANIMIZLA BİRLİKTE YAPACAĞIZ

   Ali İnci, “ değerli hazirun bu soğuk ve yağışlı havaya rağmen davetimize icabet etytiniz katılım sağladınız, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Bugüngü törenimiz camimizin ve alt kattaki eserlerimizin asla açılışı değildir. Bugünkü tören küçük bir etkinlik açılışıdır açılışını inşallah daha sonra yapacağız. İnşallah Cumhurbaşkanımız eşlik ederse teşrif ederse bu eserimizi onunla birlikte açmayı hedefliyoruz. “diyerek sözlerini sonlandırdı.

ARSLAN, ACIR VE YÜCE SELAMLAMA KONUŞMASI YAPTILAR

Sahneye davet edilen Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’de  kısa birer selamlama konuşmaları yaparak emeği geçenlere teşekkür ettiler.

DUALARLA AÇILDI

Protokol konuşmalarının ardından Sakarya İl Müftüsünün duası ile sahneye temsili çekilen açılış kurdelası protokol heyeti tarafından kesilerek açıldı. 

STANDLAR GEZİLDİ ÇİKOLATA İKRAMI YAPILDI

Konuşmaların sona ermesinin ardından protokol heyeti hep birlikte Kitap fuarı ile birlikte etkinlikte yer alan diğer aktivite alanlarını gezdiler. Hak-İş  standı önünde mola veren heyet katılımcılara çikolata ve bisküvi ikram ettiler.

CUMHUR İTTİFAKI ORTAĞI HENDEK BELEDİYESİNDEN HİÇ BİR TEMSİLCİNİN KATILMAMASI OLDUKÇA DİKKAT ÇEKTİ

Sakarya protokolünün tam kadro katıldığı  açılış programına,  her söyleminde Cumhur İttifakı vurgusu yapması ile ön planda olan Hendek Belediye Başkanı Turgut Bababoğlu başta olmak üzere Hendek Belediyesi yetkililerinden hiçbir kimsenin etkinliğe katılmaması dikkatlerden kaçmadı.