Güncel
Giriş Tarihi : 12-12-2021 10:41   Güncelleme : 13-12-2021 12:29

RASİMPAŞA KÜLLİYESİ, KÜLTÜREL ETKİNLİK VE KİTAP FUARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

İlçemiz Rasimpaşa Camisi külliyesinde 17 Aralık Cuma günü Cuma namazı sonrasında düzenlenecek törenle kitap fuarı kapılarını ziyaretçilerine açacak. 10 gün sürmesi beklenen fuarı 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Dernek başkanı inci, tüm ilçe halkını açılışa davet etti.

RASİMPAŞA KÜLLİYESİ,  KÜLTÜREL ETKİNLİK VE KİTAP FUARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

RASİMPAŞA KÜLLİYESİ,  KÜLTÜREL ETKİNLİK VE KİTAP FUARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

 

İlçemiz Rasimpaşa Camisi külliyesinde  17 Aralık Cuma günü Cuma namazı sonrasında düzenlenecek törenle kitap fuarı kapılarını ziyaretçilerine açacak. 10 gün sürmesi beklenen fuarı 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Dernek başkanı inci, tüm ilçe halkını açılışa davet etti.

 

  HİZMET ETMEK İÇİN MAKAM SAHİBİ OLMAK GEREKMEZ

    İlçemiz Başpınar mahallesinde yükselen çifte mimaresi ve farklı mimarı ile dikkat çeken Rasimpaşa camisi, ibadete açılmasının sonrasında Rasimpaşa camisi  dernek başkanlığını yürüten 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin önderliğinde alt iki katta konferans salonu ile birlikte ilçenin genel kültür faaliyetleri, her yaş gurubuna yönelik spor faaliyetleri, teknofest, müzikal enstrüman kursları, masa tenisi, bilardo salonları,  sanatsal faaliyetler, aşevi,yatılı kuran kursu,  taziye evi, okçuluk, karate gibi spor dallarının icra edileceği külliyede, ilçemizde uzun zamandır eksikliği hissedilen Kütüphane  çalışmalarınında hızla devam ettiği külliyede kütüphanenin yakın zamanda açılacak olması öğrencilerde şimdiden büyük sevinç ve memnuniyet yarattı.

NE ARARSAN VAR

İlçemiz Rasimpaşa külliyesinde Kafeteryalar, misafirhaneler, küçük yaşta çocuklarımıza yönelik zihinsel gelişime katkı sağlayacak akıl oyunları salonları mevcut. Fuarda öğrenmeye müsait gençlerimizin, çocuklarımızın kendi hayal dünyalarında oluşturdukları el becerileri ile birlikte teknolojik alanda yaptıkları projelerişni sergileyecekler. 

KİTAP FUARIMIZ  İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Rasimpaşa külliyesinde  yapılacak olan kitap fuarı bir yeni bir heyecan yaratırken  dernek başkanı İnci, “Cuma namazı sonrasında törenle açılışını yapacağımız kültürel etkinlik ve kitap fuarımıza büyük katılım bekliyoruz. “diye konuştu.

AÇILIŞA DAVET

Bu vesile ile külliyemizin  yapımında maddi desteklerde bulunan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyor tüm ilçe halkımızı açılışımıza davet ediyorum” dedi.