Siyaset
Giriş Tarihi : 02-12-2021 15:22   Güncelleme : 02-12-2021 20:53

BTP İl Başkanı Sağlam: Açlık sınırında verilen Asgari ücret kader değil zulümdür!

Bağımsız Türkiye Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam 2021 Kasım ayı açlık sınırı 3 bin 890 liraya, yoksulluk sınırı ise 13 bin 13 liraya yükselmiş iken, 3 bin 500 veya 3 bin 750 lira arası verilmesi planlanan asgari ücret kader değil, bir insanlık sucudur. dedi

BTP İl Başkanı Sağlam: Açlık sınırında verilen Asgari ücret kader değil zulümdür!

“Asgari ücret tiyatroları”

BTP İl Başkanı Sağlam Asgari ücretle ilgili görüşlerini şu sözlerle ifade etti: “2022 yılında, Asgari ücretin ne kadar olması gerektiğiyle ilgili, her yıl olduğu gibi bu yıl içinde tiyatro faaliyetleri başladı ve tam gaz devam ediyor

Soran olursa!.. İşçi sendikaları, perde önünde oynanacak olan tiyatro tekliflerini sunuyor, hükümet tarafı ise, sunulan bu “senaryo” tekliflerini değerlendirmeye alıyor.” dedi

“Dağ fare doğuracak”

Sağlam: “Hummalı tartışmaların, karşılıklı atışma ve restleşmelerin yaşandığı ve yaşanacağı, “Tabi yerseniz” asgari ücret “tiyatro” görüşmelerinde, hiç şüpheniz olmasın ki, her zaman olduğu gibi, dağ fare doğuracak ve asgari ücretli vatandaşlarımız, bırakın yoksulluk sınırında maaş almayı, açlık sınırının da altında maaş almaya devam edecekler!..

“İnsan onuruna yakışmayan hayatlar”

Ülke nüfusumuzun yüzde 30’undan fazlasının asgari ücret düzeyinde çalıştığını var saydığımız takdirde, Emekli kesimini de buna ilave ettiğimizde, diyebiliriz ki, Milletimizin yarıdan fazlası, insan onuruna yakışmayacak bir şekilde hayat sürmeye mahkûm edilmektedir. Mevcut siyasi iktidarın ise, gayri milli politikalar ile bu bataklıktan çıkmaları, asla mümkün değildir.

“Nasıl Mümkün olsun 'ki”

3 Katrilyon dolarlık yeraltı kaynaklarımızı, ihale yoluyla yabancılara devreden siyasi iktidarın, açlık sınırının üzerinde asgari ücret vermeleri asla mümkün değildir.

“Ya satacağız ya kapatacağız”

Ya satacağız! Yada kapatacağız! Diyerek, TÜPRAŞI, SEKAYI, PETKİMİ, ERDEMİRİ, TELEKOMU, TÜRK HAVA YOLLARINI, TEKELİ, MADEN İŞLETMELERİNİ Ve bunlar gibi, yüzlerce Kamu İktisadi Kuruluşu olan ve devleti ekonomik olarak ayakta tutan (KİT)leri, ihale yoluyla, yabancılara devreden siyasi iktidarın, açlık sınırının üzerinde asgari ücret vermeleri asla mümkün değildir.

“Kapitalist uygulama”

Uygulamış oldukları Kapitalist sistem ile yüzlerce fabrikanın 10 binlerce esnafın kepenk kapatmasından dolayı ortaya çıkan, adeta Yunanistan nüfusuna denk yoksullar ordusu oluşturan siyasi iktidarın, açlık sınırının üzerinde asgari ücret vermeleri asla mümkün değildir.

“Peki, ne yapılmalı”

Milli Ekonomi Modeli uygulanmadan, Milli Ekonomi Modelinin bakış açısıyla dahi, yoksulluk sınırı seviyesinde asgari ücret vermek kesinlikle mümkündür. Firmalar istenilen ekonomik seviyeye ulaşıncaya kadar ise, devlet firma üzerinden asgari ücretlinin yarı parasını kendi karşılamalı, yani geçiş sürecinde firmalarda desteklenmeli mağdur edilmemelidir.

 

Milli ekonomi modeli uygulandığında ise, asgari ücretin 10 bin veya 20 bin olması, zaten sistemin uygulanabilme şartlarından bir tanesidir, Çünkü Milli Ekonomi Modelinde, 'Tüketmek kaynaktır'.

“Kral artık çıplaktır”

Değerli dostlar! Yıllardır Milli Ekonomi modeline kulak tıkayan KRAL ARTIK ÇIPLAKTIR?

Kral bile, çırılçıplak olduğunu fark ettiği halle, açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşam sürmeye mahküm edilen milletimiz, halen çıplak olduğunu görememekte veya inatla görmek istememektedirler.

Hal böyle iken, yine de bize düşen görev, haklarına sahip çıkmaları için, Yüce Türk milletini ayıktırmaya çalışmak…