Güncel
Giriş Tarihi : 02-12-2021 12:27   Güncelleme : 02-12-2021 14:58

ARALIK AYI MECLİSİNE VATANDAŞIN SÖYLEMİ DAMGA VURDU

SEN BU MAHALLENİN ÇOCUĞUSUN TURGUT! Aralık ayı Hendek Belediyesi olağan meclis toplantısı belediye meclis salonunda Babaoğlu başkanlığında gerçekleşti.

ARALIK AYI MECLİSİNE VATANDAŞIN SÖYLEMİ DAMGA VURDU

5 gündemle toplanan mecliste gündem maddeleri  meclis üyelerinin oy birliği ile geçerken mecliste dinleyici koltuğuında oturan bir vatandaşın söylemi toplantıya damga vurdu.

Meclisi açan başkan Babaoğlu, konuşmasında gündem maddeleri ile ilgili olarak meclisi bilgilendirmesinin ardından hafta sonu yapılacak olan karate turnuvası için sporseverleri davet etti. Azerbaycan’da meydana gelen helikopter kazasında hayatlarını kaybeden Azeri şehitlere rahmet diledi.  

SEN BU MAHALLENİN ÇOCUĞUSUN TURGUT!

Mecliste dinleyici koltuğunda oturan bir vatandaşın;  söz almaksızın yaptığı konuşma gündem maddelerinin önüne geçti. Vatandaş, Kemaliye mahallesindeki kentsel dönüşüm hamlesinin mahalleliye eziyete dönüştüğünü, bu bilgileri babaoğluna hitaben “ bunu senden öğrendim!” diye konuştu. Babaoğlu , bu bilgilerin yanlış olduğunu , kimsenin arkasından iş çevirmediğini ifade eden Babaoğlu vatandaşa yerine oturmasını söyledi.  

YILLAR ÖNCE SENLE KONUŞTUK BUNLARI SİZDEN ÖĞRENDİM

Kemaliye mahallesi sakinlerinden olan vatandaş, sözlerine devam ederek; “ “mahallemizde uygulanan 18. Madde , acele kamulaştırma  ve riskli alan 1. İdare mahkemesinin kararı ile iptal oldu. Bu konuyu seninle yıllar önce konuştuk. Her arsanın yolu var, burada yapılacak olan şurdan bir yol açılsa her şey hallolur diye sen söyledin.

ALLAH AŞKINA BİZİ RAHAT BIRAKIN

Bu planın dışında bir planı mahalleli kabul etmez. Kimsenin arsasına bir karış girmeyin. 18 uygulaması yapmayın Allah aşkına!!! Bize sadece inşaat alanı aç.” sözlerine yanıt veren başkan Babaoğlu; “ yanlış bilgiler aktarıyor mahallelinin kafasını karıştırıyorsun” demesi üzerine vatandaş tekrardan söze girerek; “ ben bunları sizden öğrendim” diyerek cevapladı.

NOT:  Yandaş basının mecliste yaşananlara yer vermediği  mecliste yaşanan diyaloğun video görüntüsünü Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.