Güncel
Giriş Tarihi : 23-11-2021 14:48   Güncelleme : 23-11-2021 14:48

BEN YANDIM BAŞKALARI YANMASIN!

MÜLTECİ ESNAF DOLANDIRDI! İlçemizde öğrencilere yönelik eşyalı ev kiralaması yapan S.N adlı bayan, kiraya verdiği öğrenci evinin ihtiyacı olan bazı ikinci el elektronik malzemeler almak için oğluna para verir, genç de daha ucuzunu daha temizini nereden alabilirim düşüncesi ile hareket ettiğinde yolu Akyazı ilçesine düşer.

BEN YANDIM BAŞKALARI YANMASIN!

ARIZALI ÇIKARSA DEĞİŞTİRİRİZ

Akyazı Ömercikler mahallesi Yahyalar caddesinde bir mülteci tarafından işletilen ikinci el işyerinden  bir adet buzdolabı, yatak, baza malzemeleri satın alır ve ücretini banka üzerinden gerçekleştirir. Mülteci bu işin piri olmuş, müşterisini ikna etmek, elindeki malı bir an önce paraya çevirmek,müşterisine güven vermek adına;  “arızalı çıkacak olursa bir ay içerisinde değiştirme yaparız!” sözünü verir.

Mülteci müşteri ile birlikte Hendek’  deki öğrenci evine gelir kurar ve “ dolabı bir süre fişe takmayın borulardaki gaz yerine otursun” diyerek malzemeleri bırakır ve ilçeden ayrılır. Mülteci vatandaşın isteği olmuş, ürünü paraya çevirmiştir. Aradan  Bir gün geçer ve işyeri sahibi dolabı fişe takar, bir de bakar ki dolabın çalıştığını ancak soğutmadığını görür, müşteri şaşkındır.

TELEFONLAR ENGELLENDİ

İlk yaptığı işi  ürünü aldığı Akyazı ilçesindeki mülteci vatandaşı telefonla arar, yapacağım der ancak aradan günler geçmesine rağmen dolap hurda vaziyette durmakta , evde kalan öğrencilerin dolaba koydukları  gıda maddeleri bozulmaktadır. Satıcıyı tekrar arar, şikayetini tekrardan ilettiğinde  satıcı yine geçiştirir. Müşteri bir kez daha aradığında mülteci satıcı telefonu engellemiştir görüşme gereçekleşmez. Bu kez farklı telefonla arar. Şikayetini söyler kapatır tekrardan aradığında ise bu telefon numarası da satıcı tarafından tekrardan engellenmiştir.

BEN YANDIM BAŞKALARI YANMASIN

Hülasa vatandaşımız dolandırılmış sorun çözülememiştir. Tek istediği zararının giderilmesidir.Vatandaşımız çaresizdir, gazetemize gelir ve yaşadıklarını anlatarak; “ ben yandım başkaları yanmasın” diyerek mülteci satıcıyı deşifre eder.