Güncel
Giriş Tarihi : 20-11-2021 11:00   Güncelleme : 20-11-2021 11:00

ELEKTRONİK DUBA MÜDÜRLÜĞÜ!!!

Hendek Belediyesinin kulağa hoş gelen , cancanlı sözler ile halka duyurulan PLAKA TANIMA SİSTEMİ hayata geçirilmesi ile Hendek Belediye’sinde duba kontrol kadrosu ihsas edildi.

ELEKTRONİK DUBA MÜDÜRLÜĞÜ!!!

ZABITA 24 SAAT DUBA  BAŞINDA NÖBETTE

Kısa süre önce ilçemiz Muammer Sencer Caddesi ( Üniversite Caddesi) olarak ta bilinen caddeye girişler duba ile kapatılmış, dubalar gece saat 24.00 ile sabah 10.00 saatleri arasında açılmaktaydı. Yöre esnafında dubaların anahtarları bulunmakta işyerlerine gelen malzeme araçları killitleri açmak sureti ile caddeye girebilmekteydiler. Kışın başladığı günümüzde yöre esnafı ile konuşulmaksızın, kaale alınmaksızın işleme koyulan PLAKA TANIMA SİSTEMİ! Yöre esnafının mağduriyet yaşamasına sebep oldu.  Zira dubalar önünde 24 saat nöbet bekleyen Belediye zabıtası caddeye girmek isteyen aracın plakasını elindeki liste ile karşılaştırmakta, uyuşuyorsa dubaları indirerek aracın caddeye girmesini sağlamakta.

ACİL EYLEM PLANI TRAFİĞİN CANINA OKUDU

İlçe genelindeki cadde ve sokaklarda ACİL TRAFİK EYLEM PLANI adı altında başlattığı uygulama ile bazı cadde ve soskları daraltması, bazı cadde ve sokakları tek yön istikametine çevirmesi ile  araç trafik akışını kilitleyen , sürücülere adeta saç baş yolduran uygulamayı savunarak; “bittiğinde güzel olacak!!!” demek sureti ile zamana oynayan belediye yetkililerinin halka 2019 yılında  SEÇİM BEYANNAMESİNDE  ( MEYDAN ALTINA KAPALI OTOPARK YAPACAĞIZ!)  sözünü verdiklerini unuturcasına kendi bildiklerini uygulamaya, daha sı tv programında “ kimse seçim beyannamesinde neler yazılı ona bakmıyor, halk kendine dokunulmasına bakıyor” demek sureti ile seçim beyannamesini unutturmaya, pasifize etmeye yönelik söylemleri ne yazık ki halkta nüspet karşılık bulmuyor.

ALAY KONUSU

İlçe araç trafiği konusunda hiçbir bölgede Belediye Trafik Zabıtası görülmezken duba başında nöbete başlayan zabıta birimi ilçede alay konusu olmaya devam ediyor.