Güncel
Giriş Tarihi : 17-11-2021 09:29   Güncelleme : 18-11-2021 08:10

SÖZ UÇAR YAZI KALIR!!!

POLİTİKACIYA SORMUŞLAR? SİYASET NEDİR? EL CEVAP: "ROLÜNÜ GÜZEL OYNAMA SANATIDIR" DEMİŞ Babaoğlu; “ İşi ehline verirseniz, işi ehil insanlar yaparsa, İktidarın Belediye Başkanı olmanıza gerek yok.” Demişti…

SÖZ UÇAR YAZI KALIR!!!

Büyük Birlik Partisi Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu ilçe merkezindeki mitingte  yaptığı konuşmasında “Öncelikle 25 Mart Pazartesi günü (Yarın) Karlar altında ölüme terk edilen, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadete erişinin yıl dönümü. Yarında inşallah Şehit Gaffar Okkan’ımız, gibi şehit Muhsin Yazıcıoğlu gibi tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun, Mekanları cennet olsun.”

“BERABERİZ, KARDEŞİZ”

“Beş yıl geçti. Hep beraber bir mücadele verdik. Mücadelemiz sadece ve sadece Hendek için. Sizlerin içerisinde sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum, onur duyuyorum, gurur duyuyorum. 2014 yılında sizlerin karşısına aday olarak çıktık. Sizlerin gönlündeki yerimi seçim sonuçlarında bir kez daha görmüş oldum. Dediniz ki, Turgut “Yılma, Yıkılma, Bu insanlar seninle, Hendek seninle. 2019 Seçimlerinde adaysın dediniz” Bende sizin sesiniz kulak verdim. Ve o günden bugüne bir gün bile aralık vermeden, sizlerle hastalıkta, sağlıkta, iyi günde, kötü günde sizlerle beraber oldum. Diyoruz ki; Bizler beraberiz, kardeşiz en önemlisi Hendek’liyiz. Ortak noktamız bu.

Bizi beraber yola çıktığımız arkadaşlar aday göstermediler. Ne yapacaz diye sorduğumda bir beşyıl bekle gün doğmadan neler doğar dediler. Ama Hendek Halkı öyle demedi. Başkan beklemeyeceğiz. Bu dönem aday olacaksın. Bende aday oldum ve karşısındayım. Her türlü baskıya tehdite ve her türlü teklife yüzümüzü dönmedik. Sırtımızı döndük ve elimizin tersiyle ittik.

Birileri dedi ki Hendek’te tabela partisi partinin amblemi bile yok. 160 oyla başlayacaklar. İşte bu meydan onları söyleyenlere, bize balon diyenlere cevap olsun. Bize balon diyenleri 31 Mart ‘ta balon gibi patlatacağız inşallah. Seçim makamların geçici olduğunu, belediye başkanlığının da, milletvekilliğinin de geçici olduğunu, fakat dostluğun, kardeşliğin, arkadaşlığın kalıcı olduğunu bilen bir kardeşinizim. Bizler Hendek halkından şunları istiyoruz. Koltuk derdinde değiliz. Ancak o koltuk bize neden lazım? O koltuk bize siz değerli Hendek halkına hizmet etmek için lazım. Orayı o yüzden istiyoruz. Hendek Belediyesi orada, başkanınız da burada. Allah’ın izniyle bu Başkanlığı sizlerin Belediye Başkanı olarak, sizlere hediye edeceğim.

“BELEDİYE BAŞKANINI BU HALK SEÇECEK”

“Bize dediler ki? Turgut sen aday olma, Ülkede beka meselesi var. Evet beka meselesi var. Bizde o Bekanın sonuna kadar mücadelesini herkesle beraber vereceğiz. Ama Düzce’de AK Parti, MHP, BBP beraber yarışıyor ve seçime giriyorlar. Orada Beka sorunu yok. Turgut Babaoğlu burada Belediye Başkanlığını kazanırsa Beka meselesi var. Bizim bu devlete, bu millete bağlılığımızı, sevgimizi kimse tartışamaz. Birileri Sakarya’da hiçbir gerekçe yok iken, dediler ki siz aday değilsiniz. Ne kadar yanlış karar verdiklerini Sakarya’da özellikle Hendek’te görecekler, Bu millet, bu halk, bu kararı verenlere diyor ki “ Başkan Adayını siz Merkezden belirlersiniz, ama Belediye Başkanını bu halk seçecek”

ARA VERMEDEN ÇALIŞMAYA DEVAM

“Şimdi size soruyorum? Hendek halkı, Turgut Babaoğlu’nu Belediye Başkanı olarak seçecekmisiniz sorusuna Vatandaşlar bir ağızdan Evet diyerek yanıtladılar. Umarım bu ses bir yerlerden duyulmuştur.

Babaoğlu konuşmasına “ Karşınıza projelerimiz ile çıktık. Bu projeleri yaparken Kopyala, yapıştır yapmadık. Birilerini taklit etmedik. 5 yıldır bu projeler üzerine çalışıyoruz. Allah’ın izniyle 1 Nisandan itibaren Belediye Başkanlığını aldığımızdan sonra 100 günlük çalışma planı üzerindeyiz. Ve birinci günden itibaren, ne yapacağımızı, ne çalışacağımızın planlarını yapıyoruz. Hendek’lilerer vakit kaybettirmeden, sizler için neler yapabilirizi düşünüyoruz. Onun için ilk günden sonra çalışmaya ara vermeden devam edeceğiz.

İktidar partisinin belediye başkanı olmazsa hizmet alamazsınız, ortalığı çöp götürür. Size ödenek vermezler, Hendek’i pislik götürür diyorlar. Kendilerine soruyorum. 1999 yılında Ali İnci Belediye Başkanlığını kazandığında iktidar partisinin Belediye Başkanımıydı? Hayır. Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandığında, güzel hizmetler ettiğinde İktidarın Belediye Başkanımıydı? Hayır.

İşi ehline verirseniz, işi ehil insanlar yaparsa, İktidarın Belediye Başkanı olmanıza gerek yok. Siz işinizi doğru yapın. Allah’ta yanınızda, bu halkta yanınızda. Benim arkamda siz olduğunuz sürece hizmette hiçbir sıkıntı olmaz. Bizler neye talip olduğumuzu iyi biliyoruz. Dersimizi iyi çalıştık. Sizleri mahcup edecek bugüne kadar hiçbir şey yapmadım, bundan sonrada sizleri mahcup edecek bir şey yapmayacağım. Bizler küçük şeylerden mutlu olan insanlarız.”

BİRLİK, BERABERLİK, KARDEŞLİK

“Şu anda en çok ihtiyacımız olan birli, beraberlik, kardeşlik ve arkadaşlık hukukudur. Bizler sizlerle beraber çok güzel işler yapacağız. AK Partililer, CHP’liler, MHP’liler, İYİ Partililer hiçbirinizin endişesi olmasın. Belediyede partizanlık dönemini bitiriyoruz. Artık partizanlık yok. İşe girmek için bir partiye üye olmanıza gerek yok. Hendek’i birlikte yöneteceğiz. Belediyemizin 70 Milyon bütçesi bütün Mahallelerimize eşit ve adil bir şekilde dağıtacağız. Bizim en önemli özelliğimiz idarecilik, yöneticilik. Biz bu konuda dersimizi çalıştık. Ben diyorum ki; Biz Hendek ittifakını gerçekleştirdik. İşte burada meydanda. Bunu dosta, düşmana söyleyeceğiz.
Sayın Milletvekillerimiz diyor ki; bizim arkamızda Milletvekilleri var, Bakanlar var, Cumhurbaşkanı var. Evet var. Onlar bizimde Milletvekilimiz, bizim arkamızda durmayarak Hendek halkına hayırmı diyecekler. Bu genel seçimler yine gelecek. Sizin karşısına çıkacaklar.
Sayın Ali İhsan Yavuz bey adayını belirledi, elinden tutmuş gezdiriyor. Köy, köy, Mahalle mahalle adayı tanıtmaya çalışıyor. Sayın Belediye Başkan Adayı eski 7 yıllık ilçe başkanı Hendek’te Kamu görevlilerinin yerlerini değiştirmekten, Öğretmenlerin yerini değiştirmekten, Hastanedeki doktorları göndermekten, Hemşirelerin yerlerini değiştirmekten başka ne yaptı. Hastanemiz oldu büyük bir sağlık ocağı. Eğitimde geldiğimiz seviye belli. Hendek Sakarya’da 16.cı sırada. Başarıyı nasıl ödüllendiriyorsak, başarısızlığı da söylemek lazım. Bunları geldiğimizde uygun bir lisanla anlatıp bu konuları birlikte çözeceğiz. Sizlere inanıyorum, güveniyorum, Birlikte Başaracağız.”

RAKİBİZ DÜŞMAN DEĞİLİZ

“Benim bir hayalim var, Hendek’in evladı olarak Hendeğimize güzel hizmetler etmek, insanların dost ve kardeşçe yaşaması. Belediyeyi girilmeyecek bir yer değil, girilecek bir yer yapmak. Rakiplerimiz olabilir. Düşmanımız değiller. Her zaman söylüyorum, Seçimden sonra yüz yüze birbirimize bakacak şekilde olmamız lazım. Hakkımızda söylenen bütün kötü sözleri, iftiraları söyleyenlerin kendisine iade ediyorum.”

HENDEKTE MUHTEŞEM MİTİNG

Babaoğlu konuşmasının sonunda halkı selamlamasının ardından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi davet etti.
BBP Genel Başkanı Mustafa Desteci Hendeklileri selamlayarak “Hendek’te muhteşem miting var. Bunlarım imarı sizler ve Bizim Turgut. Sizleri tebrik ediyorum. Bu seçim döneminde gördüğüm en muhteşem miting Hendek. Bu sevinç, bu heyecan 31 Mart’ın habercisi ve müjdecisi olarak görüyorum. 31 Mart’ta yapılacak seçimlerin Devletimize, milletimize, Sakarya’mıza ve Hendeğimize hayırlı olsun. Hendek’te görüyorum ki, siz Bizim Turgut’un etrafında ittifakı oluşturmuş ve büyük birliği kurmuşsunuz. İnşallah 31 Mart’ta sizin bu birlikteliğiniz sandıktan Turgut Babaoğlu’nu çıkaracak. Buna yürekten inanıyorum. Allah izin verirse seçimi aldıktan sonrada ilk ziyaretimi Hendek’e yapacağım.

BBP Genel Başkanı Mustafa Desteci’nin konuşmasının ardından İstanbul’da ki programına katılmak üzere Hendek’ten ayrılırken Karadenizli Sanatçı İsmail Türüt sahne aldı. Türüt birbirinden güzel eserleri seslendirirken Büyük Birlik Partisi Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu vatandaşlar ile sohbet etti.