Siyaset
Giriş Tarihi : 16-11-2021 11:23   Güncelleme : 17-11-2021 07:34

VATAN VE HÜRRİYET PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CENKER ŞAKAK TARAFINDAN KAMUOYUNA DUYURU

Vatan ve Hürriyet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cenker ŞAKAK tarafından yapılan açıklamada, her ne şartta olursa olsun Üniter devlet yapısından asla ve kat’a taviz verilemeyeceğinin altı önemle çizildi ve yoksulluğun bir kader olmadığı vurgulandı.

	VATAN VE HÜRRİYET PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CENKER ŞAKAK TARAFINDAN KAMUOYUNA DUYURU

         Vatan ve Hürriyet Partisi sıradan vatandaşların da siyasete katkı sunması ve toplumun her katmanından bireylerin siyaset içerisinde yer alarak düşüncelerini açıklayabilme imkanını sunan yegane partidir.

         ÜNİTER DEVLET YAPISINDAN TAVİZ VERİLEMEZ

        Anayasal düzen içerisinde üniter devlet yapımızı ve toprak bütünlüğümüzü koruyacak, Cumhuriyet değer ve kazanımlarına sahip çıkmayı ilke edinen partimiz, kesinlikle din, dil, ırk, etnik ve cinsiyet ayrımına karşı, bütünleştirici ve birleştirici bir dil kullanarak kutuplaşmanın ve ayrışmanın karşısında duran, birlik ve beraberliğin sağlanması noktasında bir maya olarak çalışmalarına devam etmektedir.

         Kurulduğu günden bu zamana kadar toplumun sorunlarını dile getiren ve çözümler sunan partimiz, bireyin kalkınması, refah seviyesinin yükseltilmesini en üst sorumluluk olarak görmektedir. Muhtaç olmuş bir yoksulluk yerine yoksulluğu ortadan kaldıracak ve bireyi kimseye muhtaç etmeyecek projeler üzerinde arge çalışmaları yapmaktadır.

         BEN DEĞİL BİZ MERKEZLİ

      Çalışmalarımız devam ederken, hukukun üstünlüğünü tesis ederek, adil ve eşit gelir dağılımını sağlayacak, zümrelerin ve grupların kişisel kazancını ortadan kaldırarak, vatandaşın kazancını esas alan, istenilse de yolsuzluk ve haksızlığı engelleyerek yöneticileri zorunlu dürüstlüğe mecbur bırakacak  ve Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun sağlığında uygulamaya koymak istediği Büyük Aile, Şeffaf Süreç Projesini, Gönül Birliği Platformu ile  birlikte ortak hareketle Vatan ve Hürriyet Partisi olarak  Büyük Aile Şeffaf Süreç Modelini anlatacak ve kazanacağımız her yerde bila istisna uygulamaya koyacağız.

         YOKSULLUK KADER OLMAKTAN ÇIKACAK

      Parti programımızla birlikte koordineli olarak uygulamaya koyacak olduğumuz  Büyük Aile, Şeffaf Süreç Projesiyle sermayeyi tabana indirip, mahcubiyet ve siyasetçiye mahkumiyeti ortadan kaldırarak, topyekun üretimle bireyin zenginliği ve her hanenin kazancını arttıracak ve muhtaç olunmuş yoksulluğu ortadan kaldıracağız.

         VATANDAŞ ODAKLI

         Yerel ve Merkezi yönetim alanından, Eğitim, Sosyal ve Ekonomik hayata kadar yaşamın her alanında uygulanabilirliliği denenerek ispat edilmiş, denge ve denetim mekanizmalarını vatandaşı da odak noktası haline getirerek uygulama imkanı olan ülkemizi her alanda girmiş olduğu çıkmazdan hızlıca kurtaracak,vatandaşlarımızın hanelerine kazanç sağlayacak, Sağ ve Sol Fark etmeksizin derdi Vatan, derdi Tam Bağımsız Güçlü Türkiye ve Dünyada Hür Vatan diyenlerin, Türk Devletlerinin Birlik ve Beraberlik  hayalini gerçekleştirmek için Büyük Aile, Şeffaf Süreç Projesi Partimize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun.

VATAN VE HÜRRİYET PARTİSİ