Güncel
Giriş Tarihi : 10-11-2021 10:09   Güncelleme : 10-11-2021 10:14

ULU ÖNDER ATATÜRK TÖRENLE ANILDI

10 Kasım… Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83 cü yıl dönümü törenle kutlandı.

ULU ÖNDER ATATÜRK TÖRENLE ANILDI

ANITA ÇELENKLER KONULDU, BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ

Hendek Cumhuriyet alanındaki Atatürk anıtı önünde gerçekleşen törende anıta Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasının ardından saygı duruşu yapıldı. Siren sesleri altında 3 dakikalın saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu ve gönderdeki bayraklar yarıya indirilmesi ile ilçemiz Cumhuriyet alanındaki tören sona erdi.

YAĞIŞA RAĞMEN YOĞUN KATILIM

Soğuyan ve yağan yağmura rağmen  yoğum katılımın olduğu törene ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, protokol üyeleri ile birlikte siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, dernekler ve ilçe halkı katıldı. Anma etkinliği kapsamında programa Hendek Ticaret Merkezi Konferans salonunda devam edildi

TÖRENE KONFERANS SALONUNDA DEVAM EDİLDİ

 Burada yapılan programda benzer şekilde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların yapıldığı program öğrenciler tarafından okunan şiirlerle devam etti. Tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  özdeyişlerinin okunması ile son buldu.