Güncel
Giriş Tarihi : 05-11-2021 17:52   Güncelleme : 09-11-2021 11:50

İNCİ BAŞKAN, HENDEK SEVDALISI BİR DOSTUNU KAYBETTİ

İş insanı Halit Evin’in vefat haberini alması ile programını değiştiren 25. Dönem Sakarya Milletvekili , yarın Sakarya Emirsultan kabristanlığına defnedileceği duyurulan Halin Evin’in Sakarya’daki ikametgahına hareket halinde iken gazetemize Evin’in kendisi tarafından bilinen ancak kamuoyunun bilmediği yönlerini şöyle ifade etti.

İNCİ BAŞKAN, HENDEK SEVDALISI BİR DOSTUNU KAYBETTİ

HENDEK MİLLİYETÇİSİ VE HAYIRSEVER İŞ ADAMI

İnci; “ Merhum Halit Evin sıkı bir Hendek Milliyetçisi olmasının yanı sıra çok hayırsever bir iş adamıydı. Evin’nin Sakarya’mızda Milli Eğitime yaptığı katıları kamuoyu tarafından yakınen biliniyor.İlçemizde de yatırımları var, yatırımlarının yanı sıra  Hendek ilçemizde de  Milli Eğitim camiasına büyük destekleri olmuştur. Nene Hatun ve Hendek imam Hatip Okulunu buna örnek gösterebiliriz. Rasimpaşa camimize büyük meblağlarda maddi katkıları olmuştur.  

HİÇ GECİKTİRME HEMEN BAŞLA

Merhuma vefatından kısa süre önce; “ başkan ilçemize engellilerin rahatça girip çıkabilecekleri tek katlı bir engelli okula ihtiyacımız var” dediğimde merhum Evin, “ başkan Sakarya’da büyük yükün altındayım. Ama Hendek denince akan sular durur. Bahsettiğin okulun maliyeti nedir?” diyerek sorduğunda , “ 3-3,5 milyon TL arasında” dediğimde merhum Evin; “ başkan hiç geciktirme hemen başla” diyerek henm Hendek Milliyetçiliğini hemde hayırseverliğini ortaya koymaktan çekinmemişti.

DEĞERLİ BİR DOSTUMU KAYBETTİM

 İnci; “ Bir Hendekli olarak saygın bir işadamı olmasının yanı sıra haıyrsever bir dostumu kaybettim, çok üzüntülüyüm. Allah tafsiratını affetsin. Kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum” diyerek duygularını ifade etti.