Güncel
Giriş Tarihi : 31-10-2021 16:28   Güncelleme : 01-11-2021 07:54

KUR FARKI, OKUL İNŞAATINI YARIM BIRAKTI!

KAMUOYU MİLLİ EĞİTİMDEN YANIT BEKLİYOR İlçemiz Kemaliye Mahallesi D-100 karayoluna paralel olarak inşa edilen 16 derslikli Hendek Yeşilyurt Ortaokulu inşaatı, firma sahiplerince KUR FARKI nedeni teminatını yaktığı iddia edilen inşaat yarım kaldı.

KUR FARKI, OKUL İNŞAATINI YARIM BIRAKTI!

YEŞİLYURT MAHALLESİ SAKİNLERİNİN AHI TUTTU!

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2020 Haziran ayında başlayan inşaat projesinde  yapılan okulun adının  Yeşilyurt Ortokulu yazıldığı halde gelen tepkiler üzerine adının Ziya Gökalp Okulu olarak açıklanarak tepkileri yumuşatmaya yönelik açıklamalar yapılmıştı. Yeşilyurt Uzunçarşı muhtarı Halit Bektaş duruma tepki göstermiş konuyu Cumhurbaşkanlığına taşıyacağını açıklamış bir çok AK partili üye de partilerinden,  tepki olarak istifa etmişlerdi.

MÜTEHAHİT FİRMA TEMİNATI YAKTI, İŞİ BIRAKTI!

İnşaatı alan Berkhan İnşaat  Taahhüt Tic.Ltd.Şti firması yaşanan kur farkı nedeni ile inşaatı yarım bıraktığı iddia edildi. Bu nedenle okulun bitme tarihinin 30 Ocak 2022 belirtilen projenin  gecikeceği, yeniden inşaatın ihale edileceğinden dolayı yaşanacak gecikme sebebi ile belirtilen sürede bitirilemeyeceği ve dolayısı ile yeni eğitim öğretim yılına yetişmeyecek.

BODRUM BİTTİ, 4 KAT BEKLEMEDE

İnşaat işini üstlenen Berkhan İnşaat  Taahhüt Tic.Ltd.Şti bodrum katla birlikte 5 kat olarak inşası başlanan okul binasının bodrum katının bitmesinin  sonrasında inşaat yarım kaldı.

6 HAZİRAN 2021’DE YAPTIĞIMIZ HABER…

YEŞİLYURT AYAKTA. OKULUMUZU HENDEK’E KAYDIRDILAR!

 

YIKILAN OKUL MERKEZE Mİ YAPILIYOR?

Soğuksu, Dikmen ilköğretim okul binaları yıkıldıkları arsa üzerine inşa edilirlerken, Yeşliyurt mahallesinde yıkılan Yeşilyurt Ortaokulunun bulunduğu konumundan yaklaşık 16 km uzakta Hendek Kemaliye Mahallesi D-100 karayolu kenarındaki eski Atatürk ilköğretim okulu alanına yapılıyor .

ADRES DOĞRU İSİM YANLIŞ OLABİLİR Mİ?

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan 16 derslikli Yeşliyurt Ortaokulu binasının Hendek merkez Kemaliye Mahallesi 21 ada, 64 parsel üzerine yapılacağı onaylanmış. Oysa bugün Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan okul haberine göre bahse konu olan okul inşaatının isminin Ziyagökalp Ortaokulu olarak açıklanması başta mahalle muhtarı olmak üzere mahalle sakinlerinden tepki çekti.