Güncel
Giriş Tarihi : 30-10-2021 12:39   Güncelleme : 31-10-2021 17:00

BU MU SİZİN MİLLİYETÇİLİK ANLAYIŞINIZ?

29 Ekim Cumhuriyet Konseri!

BU MU SİZİN MİLLİYETÇİLİK ANLAYIŞINIZ?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının  ilan edilişinin 98. Yılını idrak ederken Hendek Belediyesi adıyla müsemma Atatürk parkında ( bir wc’si dahi olmayan)  yerde konser düzenledi. Adına da Cumhuriyet Konseri dediler…

Bizler sandık ki bize Cumhuriyeti hediye eden, emanet eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk anılacak, Cumhuriyet ruhu anlatılacak, Cumhuriyet şiirleri okunacak…

Millî marş ya da ulusal marş; bir ülkenin bağımsızlığının ve gücünün simgesi olan, yurtseverlik duygusunun ifadesi olan marşlarımız.

NEREDE CUMHURİYET RUHU?

Dev sahneyi kurmuşlar,  sahnede Atatürk’ün fotoğrafı var. Fonda ejnebi müzik… Müzik evrenseldir diyenler olacaktır evet  müzik evrensel olabilir ama Cumhuriyet, halk iradesinin vücut bulmuş şeklidir.

Ulu önder Atatürk, her türlü şartlar lehine iken, iki dudağının arasından çıkan kanun iken yaşanılan yönetim biçiminin Türk Milletine uymadığını vurgulamış, savaştan yorgun ve bitap çıkan millete, kendi kendini yönetme biçimi olan özgürlüğün sembolü Cumhuriyeti armağan etmiş, nesillere emanet bırakmıştır. Demiştirki, “Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak sizlersiniz”

98 YIL SONRA GELDİĞİMİZ NOKTA!

İlan edilişinden günümüze 98 yıl geçmiş, aynı inanç ve aynı düşünce yapısında olanlar, Teba’yı değil insanlık onuru, Cumhuriyeti benimsemiş milyonlar onu böyle bir gecede anmak, yad etmek, aynı ruh ve inancın devam ettiğini haykırırcasına konser alanını doldurdular.

Harbiye Marşı-İleri Marşı- Silahlı Kuvvetler Marşı-Sakarya Marşı-Gençlik Marşı-Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa-İzmir Marşı-Onuncu Yıl Marşı Vs…

Ne hazindir ki konseri düzenleyen ve kendilerini Türk Milliyetçisi olarak tanımlayanların böylesi bir gecede milli duruş sergilemeleri beklenirken  halka hayal kırıklığı yaşattılar.   

Ne yazık ki milliyetçi geçinen zihniyet, sahneye dev Atatürk resmini asmışlar, fonda ejnebi müziğin notalarını çalmakta bir beis görmediler.

Yok muydu bizim Atamızı anlatan şiirlerimiz, dinlerken, söylerken ruhumuzu titreten marşlarımız, İstiklal Marşımız…

Nerede millilik?

Yabancı hayranlığı neden???

Söylemi ile eylemi örtüşmeyenler samimiyet testinde sınıfta kaldılar...