Güncel
Giriş Tarihi : 29-10-2021 12:03   Güncelleme : 29-10-2021 15:44

29 EKİM KUTLAMALARI ATATÜRK STADYUMUNDA DEVAM ETTİ

Atatürk Stadyumunun doluluğu bize eskiyi yad ettirdi. Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de dün saat 13.00’de Hendek Atatürk anıtına çelenklerin koyulması ile başlayan 29 Ekim Bayramı kutlamaları bugün saat 09.30’da Hendek Kaymakamlık makamında yapılan tebrikat töreni ile devam etti.

29 EKİM KUTLAMALARI ATATÜRK STADYUMUNDA DEVAM ETTİ

TEBRİKAT TÖRENİ

Tebrikat töreninin sonrasında Hendek Kaymakamlığı önünde toplu fotoğraf çekiminin ardından protokol heyeti topluca Hendek Atatürk Stadyumuna hareket etti.

SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı ikilisi tarafından okulların ve ilçe halkının bayramı tebrik edildi. Günün anlam ve önemini ifade eden konuşmayı Hendek Kaymakamı Hali İbrahib Acır yaptı.

SPORCULAR GÖSTERİ YAPTILAR

Program doğrultusunda İlçemiz spor müdürlüğü bünyesinde yer alan sporcular ve Hendek Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yer alan ekip tarafından folklor gösterileri icra edildi.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

İlk-Orta ve Lise öğrencileri arasında yapılan yarışmalarda ödüle layık görülen öğrencilere kaymakam Acır ve Belediye Başkanı Babaoğlu tarafından hediyeleri verilmesinin ardından protokldeki yerlerini almalarının sonrasında Kıbrıs Gazileri ve Kuvayi Milliye Derneği ile birlikte okulların resmi geçidi yapılması ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri sona erdi.

NOT: Yarın milletin önüne gelip ne yüzle OY isteyeceksiniz?

Törene ilçemizdeki siyasi parti temsilcilerinden AKP-MHP ve CHP ilçe başkanlığı düzeyinde katılırlarken, topluma önderlik yapacakları iddiasında bulunan ilçemizdeki  İYİ,GELECEK, DEVA,YENİDEN REFAH ve SP temsilcileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına ilgi göstermeyerek katılmamaları, temsilci dahi göndermemeleri büyük tepki topladı.

NOT: Etkinlik videolarını Facebook üzerinden Ahmet Çileci ya da Hendek Şafak adresinden izleyebilirsiniz.