Güncel
Giriş Tarihi : 27-10-2021 07:48   Güncelleme : 27-10-2021 07:57

SMA HASTASI MUZAFFER YARDIM BEKLİYOR

HAYDİ TÜRKİYE! MUZAFFER İÇİN OMUZ OMUZA… Ailemiz Eskişehir’de yaşıyor. Kadir adında 13 yaşında bir çocukları var. Bundan 10 yıl önce aile Niyazi Sefa adında bir bebek sahibi oluyor ancak bebeğe SMA tip1 ölümcül kas hastalığı teşhisi koyuluyor.

SMA HASTASI MUZAFFER YARDIM BEKLİYOR

SMA HASTASI MUZAFFER YARDIM BEKLİYOR

 

HAYDİ TÜRKİYE! MUZAFFER İÇİN OMUZ OMUZA…

   Ailemiz Eskişehir’de yaşıyor. Kadir adında 13 yaşında bir çocukları var. Bundan 10 yıl önce aile Niyazi Sefa adında bir bebek sahibi oluyor ancak bebeğe SMA tip1 ölümcül kas hastalığı teşhisi koyuluyor.

İLK ÇOCUKLARINI KAYBETTİLER

   Aile bebeği birkaç ay içinde kaybediyor. 10 yılın ardından büyük çocukları kardeş istediği için bir daha çocuk yapmaya karar veriyorlar. Ancak aileye kimse SMA’nın  genetik bir hastalık olduğunu ve bundan sonraki bebeklerinde de çıkabileceğini söylemiyor.

MUZAFFER YOĞUN BAKIMDA YAŞAMA MÜCADELESİ VERİYOR

   Muzaffer Emin dünyaya geldikten 2 ay sonra bebeğe SMA  tip1 ölümcül kas hastalığı teşhisi koyuluyor. Muzaffer, 9 aylıkken yoğun bakıma alınıyor. Muzaffer şuan 11 aylık ve yoğun bakımda olduğu süre boyunca kalbi 4 kez durdu. Tedavide kilo sınırı olduğu için aç kalmak zorunda.

TRAKE AÇILMASI

   Muzaffer, aynı zamanda Muzaffer’e trake açılması söz konusu çünkü durumu kötüye gidiyor. Şimdilik doktorlar ve aile trake açılmasını ertelemeye çalışıyorlar. Ancak bunun önüne geçebilmek için biran önce parayı toplayıp ilacını alması gerekiyor.

İSTENİNCE NEDEN OLMASIN?

   Muzafferin tedavisi için yaklaşık olarak 22 milyon TL ye ihtiyacı var. Kampanya şuan %2de. Ailenin tek isteği çocuklarına trake açılmadan ve daha fazla acı çekmeden biran önce Zolgensma adı verilen ilaca kavuşması. Meblağ çok yüksek görülse de geçmişte kampanyasını 100 gün gibi kısa bir sürede tamamlayan aileler de oldu.

YAŞITLARI GİBİ OYNAMAK ONUNDA HAKKI

   Muzaffer’in tek ihtiyacı yoğun bakım odalarında değil de her bebek gibi evinde ailesinin yanında olmak. Makine sesleri yerine anne babasının sesini duymak. Her bebek gibi sütünü içip karnını doyurabilmek. Yaşıtları gibi oyunlar oynamak, şen kahkahalarını saçmak.

AZ  - ÇOK DEMİYELİM

   Bir de bugüne kadar kurtulan 60’ın üzerinde bebek var ve bu bebeklerin hepsi vatandaşların 10-20 tl gibi küçük bağışlarıyla bunu başardılar. Insanlar benim 3 liralık bağışımdan ne olacak diye düşünmesinler. 1tl bile bu bebekler için çok önemli çünkü zamanla yarışıyorlar. Maddi yardım yapamayan vatandaşlar paylaşım desteği vererek, çevresine anlatıp Muzaffer’in adını duyurarak veya elinde fazla olan eşyalarını satış için bağışlayarak da destek olabilirler.

 

NOT: Aile yakınları Eskişehir valiliğinin izni ile açılan banka hesap numarası

VAKIFLAR BANKASI: TR89 0001 5001 5800 7314 0261 93  @muzaffereumutol,  baba İsmail Kiraz'ın numarasını vereyim size. 0543 767 25 02