Güncel
Giriş Tarihi : 24-10-2021 15:45   Güncelleme : 25-10-2021 07:36

İSTEDİKLERİ İNSANCA YAŞAMAK!

17 Eylül tarihinde İlçemiz Belediyesi tarafından Yenimahallede yüzeysel yağmur sularının sık sık bölgede rahatsızlık yaşatması, su basmaları nedeni ile hem Büyükşehir hem de ilçemiz belediyesi tarafından çalışmalar başlatılmış, nihayetinde Beştepeler caddesinde yaya kaldırımı, cep otoparkların yapılmasının ardından sıcak asfalt dökülerek ( 20 gün içersinde) çalışmalar sonlandırılacaktı.

İSTEDİKLERİ İNSANCA YAŞAMAK!

KURUMLAR ARASI DİYALOGSUZLUK YAŞAMI ZEHİR ETTİ

   Mahalleli çalışmaların bitmesini merakla beklerlerken karşılarına iki kurumun kendi arasında yaşadıkları diyalog eksikliğinden çıkan ikinci bir çalışma programı mahallelinin yaşamını alt üst etti. Zaten ekonomik zor koşullar altında hayatlarını idame ettirme mücadelesi veren mahalle sakinleri hiç hesapta olmayan alt yapı çalışmaları nedeni ile birde araçlarının masraflarına masraflar eklemek zorunda kaldılar ve bir çoğu adeta Küçük Sanayi Sitesine abone oldular.

 

BİZLER GÜNAH KEÇİSİ MİYİZ? BİZLER İNSANIZ!!!

   Her şeyi sinelerine çeken mahalle sakinlerinden bir çok vatandaşımız gazetemizi arayarak; “ ya arkadaş bizler insanız, bizimde insanca yaşama hakkımız var. Kurumların kendi aralarında sürtüşmelerinin cezasını neden biz çekelim? Mahallemizde şimdi de SASKİ’nin  isale hattı çalışmaları başladı. İyi güzel ancak, bu çalışmalar  her türlü hava şartlarına rağmen ağır aksakta olsa devam ediyor. İş makinelerinin gürültü kirliliğinin yanı sıra açık havalarda tozdan  yağışlı havalarda ise çamurdan mahallede yürüyebilmek ne mümkün?  Hiç değilse açık havada yapılan çalışmalarda meydana gelen toz bulutunun insan sağlığına zarar vermemesi adına bir araç ile  çalışma yapılan sokaklarda ıslama-sulama yapmak çok mu zor? Evlerimizde cam açamıyor, sokakta nefes alamıyoruz. Lütfen sesimiz olun ve sesimizi yetkililere duyurun. Bizlerde insanız!!!” diyerek haklı sitem ve şikayetlerini bizimle paylaşıyorlar.

 

İNSANCA YAŞAM HAKKI İSTİYORLAR!

Buradan mahalle sakinlerinin sesleri olmak adına yetkililere özellikle de Hendek Belediyesi yetkililerine sesleniyoruz.  Sahi mahalle halkı çok mu şey istiyor? Bırakın rahat yaşam sürmeyi insanca bir yaşam sürmeleri onların da hakkı değil mi?

 

Hendek Belediyesi yetkilileri egolarını, kurumlarla didişmelerini bırakmalı mahalle sakinlerinin bu haklı sitem ve şikayetlerini çözüme ulaştırmalıdır.